Fortnite Nasıl Daha İyi Oynanır?

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
Oyuna yeni başladım. Yaklaşık 2 gündür oynuyorum ve bence 2 gün içinde baya ilerlemem oldu. Bana tavsiyeleriniz var mı? Nasıl daha iyi oynarım?

Oyunda her şeyden önce kendi ayarların olsun. Bu birçok rekabetçi oyun için de geçerlidir. Başkasının ayarlarıyla oynamak seni daha iyi yapmaz ama kendi ayarlarını yapmak seni az da olsa daha iyi yapar. Mesela kendine göre ayarladığın tuş atamaların olsun, grafik ayarların olsun... Bunların dışında oyunu oynayarak öğrenirsin. Adamların üzerine dalmaktan korkma, bu seni oyun içinde yavaşlatır. Dediğim gibi oyunu oynayarak öğrendiğin için yavaş yavaş oyun zekası denilen zeka da gelişeceği için elin tuşlara daha seri basmaya başlayacak, build yapman kolaylaşak ve rastgele build yapmamaya başlayacaksın. Kısaca bana göre bunlar, bu oyunda daha iyi olmanı sağlar.

Yaklaşık sezon 2'den beri oynuyorum. Şu an Pro builder ve iyi bir Aim'im var. Oynadıgımdan beri ogrendıgım kadarını sana anlatacağım. İlk olarak sensitivity ayarlarını ve DPI ayarları senın elıne en uygun ve yatkın ve dogru olanını bulmalısın. Bunu zamanla kendin keşfedeceksin. İkinci olarak eğer iyi olmak istıyosan gunde her gün 1 - 1.5 saat arası oyun alanında alıstırmalar ve Build antrenmanları yapacaksın, hareketlerinin geliştireceksin. Bu sana Battle Royale sahasında artı kazandıracak. Build'de ne kadar iyi oldukca yaşama sansın o kadar artar. Üçüncü olarak bir tane oyuncu zekası bulundurman gerekıyor. Aşırı kurnaz olman gerekıyor. Karşıdakının atagını dusunerek oyunda hareket etmen gerekıyor. Onun yapacagı hareketı tahmin edip sen ondan daha iyı bır hareket yapman gerekıyor. Dördüncü olarak sürekli oynayacaksan eger, iyı olmak istıyorsan bu her rekabetçi oyunda geçerlidir. Sürekli oynaman lazım adamlarla fight girmen lazım kendine günlük belli bir Win sayısı belirleyip bu Win sayısını yapana kadar oynamak sana artı kazandıracak. Fight'lara gir girebildigin kadar. Bu sonucta bır oyun senden iyı bır rakıp geldıgınde hatanın ne olduguna bakıp bu hatanı duzeltmeye çalış veya karşındakı oyuncunun hareketlerini süz. Sen de bunları dene. Beşinci ise heyecan yapmaman gerekıyor. Heyecan demek adrenalin demek ve öldürebileceğin adama ölmek demek. Oynarken heyecan yaparsan her şey karman çorman olur. Bu zamanlardan ben de geçtim. İlk oynadıgımda adamla fight yaptıktan sonra ellerimin heyecandan titredigini hissediyordum. Eğer bunları uygularsan 2 - 3 ay içinde sağlam bir oyuncu olmaya başlarsın Fortnite'ta. Ve sakın ama sakın ünlü bir yayıncının ayarlarını kullanma hatasına dusme. Aim'ın için hangı sensitivity ve DPI'i iyiyse onu kullan.

Oyuna yeni başladım. Yaklaşık 2 gündür oynuyorum ve bence 2 gün içinde bayağı ilerlemem oldu. Bana tavsiyeleriniz var mı? Nasıl daha iyi oynarım?

Sana soyle soyleyeyim; bu oyunda en onemli uc şey bana gore Build, dikkat ve hiz. Aim bir yerden sonra tutmaya baslar ama bu saydigim uc şey cok onemli.
  1. Karalı ve sakin ol: Once kendine bir sor ben bu oyundan zevk aliyor muyum? Bu oyunda basarili olabilecek miyim? Bunlari kafanda cevapla. Daha sonra ise sakin ol rakiple karsi karsiya iken panik yapma. Ne de olsa bu bir turnuva degil. Ölunce bir daha gireceksin sonucta. Panik yapman seni köreltir. Ne Build yapabilirsin ne de hizli kararlar verebilirsin.
  2. Antrenman: Oyuna girince Mac yapmadan once playground moduna gir ve Build antrenmani yap. Nasil mi?
  3. Karsinda rakip oldugunu var say ve ona gore Build yap. Rakip ustumdeyse ne yapabilirim, yanimdaysa altimdaysa? Bunu dene maca girince. Isinmis bir sekilde oynarsan senin için cok iyi olur.
  4. Asla pes etme: Bu oyunda Pro olamasan hayatin bitmeyecek.
Iyi oyunlar!

3 gündür oynuyorum ve şuan çok iyi ilerlemeler kaydettim. Şunun farkına vardım ki bana en iyi sensivity ayarı 400 DPİ-13 sensivity ayarı. En iyi kullandığım silah da pompalı. Dar alanda çok pro adam bile olsa pompalı ile çok rahat kafa tutabiliyorum adama. Build olarak baya ilerledim. Tavsiyeleriniz için sağolun. :)

3 gündür oynuyorum ve şuan çok iyi ilerlemeler kaydettim. Şunun farkına vardım ki bana en iyi sensivity ayarı 400 DPİ-13 sensivity ayarı. En iyi kullandığım silah da pompalı. Dar alanda çok pro adam bile olsa pompalı ile çok rahat kafa tutabiliyorum adama. Build olarak baya ilerledim. Tavsiyeleriniz için sağolun. :)
Istersen birlikte oynayabiliriz
MG VOD-K ekle duo girelim bu arada sistem ozelliklerin ne?

GTX 1050 Tİ, 8 GB ram ve i3 8100 takılı. Bu bilgiler yeterli bence. Bu arada sizi eklerim.
Hocam benim nick PARANORMYA.
İstek attım kabul edersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı