Çözüldü PUBG Lite Nasıl daha iyi oynanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kratosmanos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Battle royale oyunlarını yeni oynamaya başladım. PUBG Lite sürümünü oynamaktayım. Ancak spraylerim tam oturmuyor. Bu spray işi zamanla mı oluyor yoksa püf noktası var mı? Ekstra efor göstererek daha iyi spray atabilir miyim mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Öncelik olarak yetenek gerekli, sonradan geliştirseniz de bir yere kadar. Bunun dışında mouse DPI ve oyun için hassasiyet ayarını size en uygun şekilde ayarlayın ve sürekli aynı şekilde oynayın. Her oyun mekaniği farklı olduğu için zamanla eliniz alışmaya başlar. Ne kadar çok pratik yapar ve oynarsanız o kadar eliniz alışır ve daha iyi aim alırsınız. Ayrıca sistem ve ekipman da oldukça önemli.
Mesela silah değiştirmeyi nasıl kullanıyorsun? veya bomba sis atarken en hızlı tuş kombinasyonu nedir ? Mouse'un da yanda düğmeleri yok onlar olsa daha kolay yapabilirdim bunu. Hep geç kalıyorum :) bunun dışında optimum FPS için hangi grafik ayarlarını kullanıyorsun?

Mesela şu kızı izleyin. Twitch
DanucD'u bilmiyorum nasıl oynuyor bombayı G ile seçebilirsin 1'e AR'yi 2'ye de ikinci silahı koyuyorum. Ben çok sık oynamıyorum oynadığımda da her şeyi en düşüğe çekiyorum maalesef oynadığım bilgisayarın ekran kartı HD6550 olduğundan dolayı :( Sistemim hazır sayılır ocak gibi falan oynarım.
Elin yetişiyordur heralde 1-2-3-4-5'e falan
O mousela nasıl spray atılır var ya benim kullandığım benim değil arkadaşımın ama bunla oynuyorum: Everest SM-G72 Usb Siyah/Gümüş Işıklandırmalı Oyuncu Mouse Fiyatı

DanucD'u bilmiyorum nasıl oynuyor bombayı G ile seçebilirsin 1'e AR'yi 2'ye de ikinci silahı koyuyorum. Ben çok sık oynamıyorum oynadığımda da her şeyi en düşüğe çekiyorum maalesef oynadığım bilgisayarın ekran kartı HD6550 olduğundan dolayı :( Sistemim hazır sayılır ocak gibi falan oynarım.
O mousela nasıl spray atılır var ya benim kullandığım benim değil arkadaşımın ama bunla oynuyorum: Everest SM-G72 Usb Siyah/Gümüş Işıklandırmalı Oyuncu Mouse Fiyatı

Vall 10 parmak F klavye kullanıyorum ama yine de elim gitmiyor 1 2 ye bile hızlıca belki alışmam gerekiyor. Ben mouse'un tekerleğiyle değiştiriyordum ama onu da aşağı yukarı karıştırıyorum :) çünkü bomba tava vs alınca iyice karışıyor orası :)

Neyse artık bol bol antrenman moduna girmem lazım. Umarım sistemi çabuk toplar oynarsın sen de. Teşekkürler.

Shroud'u izliyorum. Adam yürürken şak şuk silah değiştiriyor. Kesinlikle sol eliyle 1 2 3 vs yapmıyor bu adam :) Muhtemelen çok tuşlu bir mouse kullanıyor olmalı. Çünkü hem yürüyüp hem silah değiştirmek mümkün değil. Sonuç olarak eliniz W de kalırsa numaralara basmanız mümkün değil.

Son düzenleme:
Battle royale oyunlarını yeni oynamaya başladım. PUBG Lite sürümünü oynamaktayım. Ancak spraylerim tam oturmuyor. Bu spray işi zamanla mı oluyor yoksa püf noktası var mı? Ekstra efor göstererek daha iyi spray atabilir miyim mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

bazı ufak püf noktalar var. umarım likteki video işini görür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fare Ayarları -> Ek fare Seçenekleri -> İşaretçi Seçenekleri -> İşaretçi Hassasiyetini Artır
Eğer yukarıda belirttiğim seçenekte ki tik işaretli ise kaldırın. Tamamen FPS oyuncularının düşmanıdır bu seçenek. 5.56mm silahlarında rahatlıkla 6x veya 7.62mm ile 4x spreyleri hiç sektirmeden rahatlıkla atabiliyorum. Tabi bunun için antrenman modunda kendi hassasiyet ayarlarınızı bulmanız gerekecek. Bunun yanında çok oynamakta gerekiyor. (+2000'den fazla saatim var tecrübelerle sabit).

FPS oyunlarında önce yetenek sonrasında pratik gerekiyor. Konuda ismi geçen yayıncı veya oyuncuların PUBG üzerinde 1000-2000+ saatten fazla vakti geçmiş. Onların tarzı tecrübe ve yeteneklerine dayanıyor.

Size verebileceğim en iyi tavsiye oyunda sıralamaya girmek için değil adam öldürmek için oynayın. 5 kill ile birinci olacağıma 15 kill ile 30. veya 40. olmayı yeğlerim ben. Bu şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz. İzlediğiniz yayıncıların fare hassasiyetine, FOV değerine çok fazla takılmayın. Siz oyunu en rahat hangi ayarlarda oynuyorsanız öyle oynayın.

Fare Ayarları -> Ek fare Seçenekleri -> İşaretçi Seçenekleri -> İşaretçi Hassasiyetini Artır
Eğer yukarıda belirttiğim seçenekteki tik işaretli ise kaldırın. Tamamen FPS oyuncularının düşmanıdır bu seçenek. 5.56mm silahlarında rahatlıkla 6x veya 7.62mm ile 4x spreyleri hiç sektirmeden rahatlıkla atabiliyorum. Tabii bunun için antrenman modunda kendi hassasiyet ayarlarınızı bulmanız gerekecek. Bunun yanında çok oynamak da gerekiyor. (+2000'den fazla saatim var tecrübelerle sabit).

Belirttiğiniz seçenek tamamen kişisel bir ayardır. Ben ivme açık şekilde oynuyorum ve bu şekilde daha iyi oynuyorum. Yani oyundaki ayarların %75'i kişisel ayarlardır. En rahat ettiğiniz şekilde ayarlayıp öyle oynamalısınız.

Benim fare hassasiyetim şu şekilde;

Masaüstünde 3000 DPI, oyun içindeki genel fare hassasiyeti 69 ve işaretçi hassasiyeti açık. Tecrübeyle sabit olan tek şey kişinin kendi alıştığı ve rahat edeceği değerde en iyi performansı göstereceğidir. Kimisi bilekten kimisi koldan oynar.

Son düzenleme:
Tecrübeyle sabit olan tek şey kişinin kendi alıştığı ve rahat edeceği
Emin olun denemeden önce bende sizin gibi düşünüyordum. Hatta ilk yaptığımda aim'im daha da kötüleşmiş ve bu ne biçim ayar diyordum. Ama zamanla gördüm ki gerçekten fare benim istediğim yere kadar gidiyor ve duruyor. O seçenek sizin hareketinizden daha hızlı olmasını sağlıyor farenin bu da beyin-bilek-fare kombinasyonunu öldürüyor.

Pubg için önerdiğiniz bir mouse var mı? 200 250 TL 'ye kadar. Tabi daha ucuz kullanışlı olanlar varsa da yazarsanız sevinirim.
Kullandığın mouse gayet iyi bence ama fps oyunları için çok önerilen bir mouse PUBG oynayanlar olsun CS:GO oynayanlar olsun herkes bu mouse'u tercih ediyor e sporcuların çoğu bu mouse'u kullanmakta:

Kullandığın mouse gayet iyi bence ama fps oyunları için çok önerilen bir mouse PUBG oynayanlar olsun CS:GO oynayanlar olsun herkes bu mouse'u tercih ediyor e sporcuların çoğu bu mouse'u kullanmakta:

Teşekkürler. Kullandığım mouse'un yanlarında tuşları yok maalesef. Oynarken de bunları kullanmak istiyorum. Çünkü silah değiştirme veya sis bomba vs daha hızlı değiştirmek istiyorum. Klavyeden olmuyor. Kullandığım mouse'un güzel tarafı tuşlarının değiştirilebiliyor olması ve çok indirimli almıştım. 2017'nin 6 ncı ayında 94 lira vermiştim. Şimdi nasıl bu kadar fiyatı artmış anlamadım. O sıralar zaten böyle oyunlarda oynamazdım.

Ancak çok iyi bir mouse ise belki 250 ye kadar çıkarım. Zowie'lerin hepsi çok pahalı. Güzel bir indirim olursa belki SteelSeries Rival 310 düşünüyorum.

Elimin uzunluğu 18 CM genişliği 10.5 ve palm ile fingertip arasında bir tutuşum var sanırım. Ama claw olmadığına eminim :) tam çözemedim. Ellerim biraz küçük olarak değerlendirilebilir. 310 biraz büyük galiba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı