PUBG LITE Silah Çok Sekiyor

Alfirk

Kilopat
Merhaba arkadaşlar daha önce hiç PUBG' nin PC sürümünü oynamadım uzun zamandır Mobil'i Emülatör üzerinden oynuyordum. Sonra dedim biraz sıkıcı çok zor ama yine günde 1-2 maç lite'a gireyim dedim.
5-6 leş alıyorum ama hepsi bot oluyor veya 1 tanesi gerçek oyuncu oluyor.
Bana göre Mobil daha keyifli eğlenceli ve tabi ki daha kolay geliyor bu lite böyle zorsa Tam sürümünü düşünemiyorum gerçekten oynayanları tebrik ederim. Tek tek silah almak mermi kapı açma vs bayağı zormuş ve hedef almakta.

Mobilde ortanın üstünde bayağı iyiyim ama bu lite'ı oynayamıyorum.
Mesela Mobil'de ateş etme animasyon hassasiyeti ayarı var bütün hassasiyetleri kendime göre düşürdüm ve AK ile çok güzel spray atıyorum bütün silahlar az sekiyor kontrolü çok kolaylaştı.

Bu ayarlar lite ve tam sürümde var mı ? Çünkü AK öyle bir tepiyor ki anlatamam düşmana bir mermi değiyor gerisi havaya.
Yani yayıncılar nasıl bunu başarıyor acaba?
Çok dengeli onlarınki.

Merhaba arkadaşlar daha önce hiç PUBG' nin PC sürümünü oynamadım uzun zamandır Mobil'i Emülatör üzerinden oynuyordum. Sonra dedim biraz sıkıcı çok zor ama yine günde 1-2 maç lite'a gireyim dedim.
5-6 leş alıyorum ama hepsi bot oluyor veya 1 tanesi gerçek oyuncu oluyor.
Bana göre Mobil daha keyifli eğlenceli ve tabi ki daha kolay geliyor bu lite böyle zorsa Tam sürümünü düşünemiyorum gerçekten oynayanları tebrik ederim. Tek tek silah almak mermi kapı açma vs bayağı zormuş ve hedef almakta.

Mobilde ortanın üstünde bayağı iyiyim ama bu lite'ı oynayamıyorum.
Mesela Mobil'de ateş etme animasyon hassasiyeti ayarı var bütün hassasiyetleri kendime göre düşürdüm ve AK ile çok güzel spray atıyorum bütün silahlar az sekiyor kontrolü çok kolaylaştı.

Bu ayarlar lite ve tam sürümde var mı ? Çünkü AK öyle bir tepiyor ki anlatamam düşmana bir mermi değiyor gerisi havaya.
Yani yayıncılar nasıl bunu başarıyor acaba?
Çok dengeli onlarınki.
Aralıksız 1 ayda alışırsın oyuna. Silah tabii sekecek. Sen kendini mobile'da çok kill alınca pro zannediyorsun. Ben mobile'da kill rekorum 29. Alışman gerek. Gerçek PUBG lite'dan daha fazla sekiyor.

Yayıncıların bunu yapabilmelerinin sebebi pratik ve yetenek. Oynadıkça alışmaya başlıyorsunuz. Ateş ederken dümdüz ateş etmek yerine silahın sekme desenine göre mouse'unuzu hareket ettiriyorsunuz. Taktığınız eklentilerin sekme önleme konusunda kabiliyetleri var. Örnek olarak dikey tutamaç adından da anlaşılabildiği gibi dikey sekmeyi stabilize etmeye olanak sağlar, ancak tam olarak sıfıra çekmez.

Silah yukarı doğru sekiyorsa mouse'u aşağı doğru çekmelisiniz. PUBG Lite'da silahlar hemen hemen normal sürüm kadar sekiyor. Bahsettiğiniz yardımcı ayarlar sadece mobil sürümü için üretilmiş kolaylıklardır.

Aralıksız 1 ayda alışırsın oyuna. Silah tabii sekecek. Sen kendini mobile'da çok kill alınca pro zannediyorsun. Ben mobile'da kill rekorum 29. Alışman gerek. Gerçek PUBG lite'dan daha fazla sekiyor.
Ben PC versiyonunu oynuyorum. Harbi oyun zor. Mobile'de telefonda rekorum 32. PC versiyonunda ise 12'ydi o da ilk ve son oldu :D

Ayrıca PUBG'nin normal sürümünde atışın tam olarak nereden geldiğini anlamanız için sesi takip etmeniz gerekecek. Merminin düştüğü yerden gelen sesi değil mermi düştükten sonra uzaklardan gelen sesi baz alarak rakibinizi bulmaya çalışmalısınız. Bu da büyük bir tecrübe ister. Mobil veya PUBG Lite'daki gibi ateşin geldiği yönü gösteren kolaylıklar maalesef yok, oyunun yapısı gereği olmamalı da.

Aslında PUBG LİTE'da silah sekiyor değil de mobil versiyonunda sekmiyor denebilir. Ben normal PUBG ile başlamıştım. PC'yi satınca mobile sardım biraz. Sonra normal PUBG'e girince spray falan atamaz olduğumu fark ettim. Yani mobil beni köreltti. Lite versiyonu şu an gerçekten çok mükemmel. Bazı sorunları var ama zamanla onları hallederler diye düşünüyorum.

Hocam PUBG Mobile da herkes alışmış taramaya sonuçta silah sekmiyor ama Lite da hayvan gibi sektiği için tek tek sıkmaya alışmalısınız veya tarayacaksanızda silahın sektiği yönün tersine hareket ettirin fareyi.

Alışana kadar bir süre hafif makineli tüfekler ile oynamayı deneyebilirsiniz. Ya da direkt AKM ya da M762 ile zor yoldan alışıp, daha sonra rahat edebilirsiniz. Silahların eklentileri ve namlu ucu da çok önemli. AKM gibi tüfekleri namlu ucu freni olmadan zapt etmek zordur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı