Çözüldü PUBG Lobiye geç girme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nanVic

Hectopat
Merhaba, PUBG oynarken öldüğümde veya herhangi bir sebepden dolayı lobi attığımda oyunun ekranının gelmesi 30-40 saniye sürüyor. Nasıl anlatabileceğimi bilmiyorum ama resimdeki ekranda yaklaşık 30-40 saniye duruyor ESC basıp restart lobby atıyorum. 2. 3. yapışımda geliyor oyunu sil yükle yaptım sorun çözülmedi.

20190315235943_1.jpg

Çözüm
Kapatıp tekrar ara Superonline'ı, başka bir müşteri hizmeti ile görüş, tekrar dene. Bazıları yapmıyor. Neden bilmiyorum. Benim de ilk aramamda olmamıştı. Port açtırtmak istiyorum diyeceksin, kendim port numaraları vereceğim diyeceksin, vereceksin o numaraları.
Yaklaşık 4-5 kez aradım, her seferinde farklı kişiler yardımcı olmaya çalıştı. En sonuncusu ise bana modemden yapabileceğimi söyledi aynı işlemi. Eğer biliyorsanız modemin arayüzünden tarif eder misiniz? Üstte arayüzün fotoğrafını koydum.
Müşteri hizmetleriyle çözemediğim sorunu arayüzden kendim port atayarak çözdüm. Dediğiniz numaraları (27015-27030) ikisi için de ayrı birer port açtım ve bu sefer hata vermedi. Denedim ve şu anda sorunum çözüldü.
Aynı sorun olmasa da ben de benzer problem yaşadım. Modemde güvenlik duvarı ayarı kendim açmıştım bir hafta önce. Tekrar kapatınca oyun sorunsuz oynayabilir duruma geldi. Belki işinize yarar bu bilgi.
Modem ayarlarından mı yapıyoruz? Bi bakayım hemen inşallah çözülmüştür.
Evet arkadaşlar Pubg de oyun bittikten sonra lobiye dönme sorunu çözülmüştür hadi gözümüz aydın:)
Son denemeleri yapıyoruz en kısa zamanda sizinle paylaşacağım...
Hemen paylaş kankam iyi haberler bekliyoruz :)

Arkadaşalar pubg de lobiye dönme sorununu yapacagımız işlemle İNŞAALLAH çözmüş olacagız..
öncelikle IP adresimizi ögreniyoruz
Başlat/çalıştıra tıklıyoruz arama yerine CMD yazarak komut istemcisine ipconfig yazarak
IPv4......:karşısındaki yazan IP adresimizi ögreniyoruz..
sonra tarayıcıdan modem arayüzüne giriş yaparak PORT YÖNLENDİRME kısmına girerek +yeni baglantı noktası adresleme ye tıklayarak verdigim resimdekileri bilgileri yazıp kaydet diyerek modemimizi kapatıp açıyoruz.
Bu işlem sonunda düzelmezse müşteri hizmelerini arayarak aynı işlemi müşteri hizmetlerine yaptırıyoruz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15 KB · Görüntüleme: 535
Arkadaşalar pubg de lobiye dönme sorununu yapacagımız işlemle İNŞAALLAH çözmüş olacagız..
öncelikle IP adresimizi ögreniyoruz
Başlat/çalıştıra tıklıyoruz arama yerine CMD yazarak komut istemcisine ipconfig yazarak
IPv4......:karşısındaki yazan IP adresimizi ögreniyoruz..
sonra tarayıcıdan modem arayüzüne giriş yaparak PORT YÖNLENDİRME kısmına girerek +yeni baglantı noktası adresleme ye tıklayarak verdigim resimdekileri bilgileri yazıp kaydet diyerek modemimizi kapatıp açıyoruz.
Bu işlem sonunda düzelmezse müşteri hizmelerini arayarak aynı işlemi müşteri hizmetlerine yaptırıyoruz.
Bende işe yaramadı :(

Ben sorunu çözdüm arkadaşlar discord kullanan varsa detaylı olarak çözümü paylaşabilirim.
İyi olur ya
Ben sorunu çözdüm arkadaşlar discord kullanan varsa detaylı olarak çözümü paylaşabilirim.
Judge#5812 Ekler misin
olmadı sende atabilrsin
Burda mısın

Beyler süperonline arayın Başlat/çalıştıra tıklıyoruz arama yerine CMD yazarak komut istemcisine ipconfig yazarak IPv4......:karşısındaki yazan IP adresimi ve TCP/UDP 27015 27030 Bilgilerini verdim port bağladılar ve sorunum çözüldü.

Beyler süperonline arayın Başlat/çalıştıra tıklıyoruz arama yerine CMD yazarak komut istemcisine ipconfig yazarak IPv4......:karşısındaki yazan IP adresimi ve TCP/UDP 27015 27030 Bilgilerini verdim port bağladılar ve sorunum çözüldü.

Süperonline müşteri hizmetlerine tam olarak ne söyledin ?
Yardımcı olursan güzel olur. Nick verirsen eğer ekleyebiliriz.

Geri
Yukarı