Çözüldü PUBG Lobiye geç girme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nanVic

Hectopat
Merhaba, PUBG oynarken öldüğümde veya herhangi bir sebepden dolayı lobi attığımda oyunun ekranının gelmesi 30-40 saniye sürüyor. Nasıl anlatabileceğimi bilmiyorum ama resimdeki ekranda yaklaşık 30-40 saniye duruyor ESC basıp restart lobby atıyorum. 2. 3. yapışımda geliyor oyunu sil yükle yaptım sorun çözülmedi.

20190315235943_1.jpg

Çözüm
Kapatıp tekrar ara Superonline'ı, başka bir müşteri hizmeti ile görüş, tekrar dene. Bazıları yapmıyor. Neden bilmiyorum. Benim de ilk aramamda olmamıştı. Port açtırtmak istiyorum diyeceksin, kendim port numaraları vereceğim diyeceksin, vereceksin o numaraları.
Yaklaşık 4-5 kez aradım, her seferinde farklı kişiler yardımcı olmaya çalıştı. En sonuncusu ise bana modemden yapabileceğimi söyledi aynı işlemi. Eğer biliyorsanız modemin arayüzünden tarif eder misiniz? Üstte arayüzün fotoğrafını koydum.
Müşteri hizmetleriyle çözemediğim sorunu arayüzden kendim port atayarak çözdüm. Dediğiniz numaraları (27015-27030) ikisi için de ayrı birer port açtım ve bu sefer hata vermedi. Denedim ve şu anda sorunum çözüldü.
Arkadaşlar bu sorun yüzünden format ve denemediğim şey kalmamıştı, internet superonline ise bundan kaynaklıymış arkadaşlarında yazdığı gibi.Kendiniz port ekleyerek olmuyor, ben yapamadım. Müşteri hizmetlerini arayıp port açtırmak istiyorum diyorsunuz nedenini soruyor sizde oyunda yaşadığım problemden ötürü deyin.Size hangi tip port istediğini soruyor TCP/UDP olanını söyleyin İçsel portu soruyor 27015 dışsal portu soruyor 27030 son olarak ip adresini istiyor sonra portu açıyor.Modemi resetleyip oyuna girince sorun çözülüyor aylardır kafayı yiyordum sonunda halettim bilgi veren arkadaşlarada çok teşekkürler.Oluşturdukları portta bu şekilde bilginize.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 677
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak aynı problemi yaşamaktayım var mı çözümünü bilen? SuperOnline tarafında 60 lira vermeden havuzdan çıkartmıyorlar statik IP muhabbeti.

Merhabalar arkadaşlar bende uzun zamandır bu sorunun çözümünü arıyordum. Yazılan port yönlendirme ayarını denedim şimdilik oldu gibi :D. Başkaları da faydalansın diye modem port yönlendirme ayarının resmini buraya atıyorum. iyi akşamlar teşekkürler teknopat.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-15 212455.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-15 212455.png
    47,9 KB · Görüntüleme: 465
merhabalar aynı sorunu bende yaşıyorum.superonline müşteri hizmetlerini aradığımda benden içsel ve dışsal port haricinde dışsal son port istiyor ona 27030 diyorum ancak birde içsel istemci diye bir şey istiyor onu kimse yazmamış onuda ipconfigden çıkan ip4 adresim olan 192.198.1.9 ip adresini veriyorum sistem kabul etmiyor.size hiç içsel istemci soruldumu sorulduysa ne dediniz.

Merhabalar arkadaşlar bende uzun zamandır bu sorunun çözümünü arıyordum. Yazılan port yönlendirme ayarını denedim şimdilik oldu gibi :D. Başkaları da faydalansın diye modem port yönlendirme ayarının resmini buraya atıyorum. iyi akşamlar teşekkürler teknopat.

Cgn havuzundan çıkmadan port da ayarlasan çözüm olmuyor (En azından benim demememde öyle oldu). Cgn havuzundan çıkmak içinde statik ip almanı istiyor o da ekstra aylık 60 küsür lira demek.

Arkadaşlar bu sorun yüzünden format ve denemediğim şey kalmamıştı, internet superonline ise bundan kaynaklıymış arkadaşlarında yazdığı gibi.Kendiniz port ekleyerek olmuyor, ben yapamadım. Müşteri hizmetlerini arayıp port açtırmak istiyorum diyorsunuz nedenini soruyor sizde oyunda yaşadığım problemden ötürü deyin.Size hangi tip port istediğini soruyor TCP/UDP olanını söyleyin İçsel portu soruyor 27015 dışsal portu soruyor 27030 son olarak ip adresini istiyor sonra portu açıyor.Modemi resetleyip oyuna girince sorun çözülüyor aylardır kafayı yiyordum sonunda halettim bilgi veren arkadaşlarada çok teşekkürler.Oluşturdukları portta bu şekilde bilginize.
Bu attığınız ss modem arayüzünde nerede acaba?

çözebilen varsa, nasıl yapıldığını anlatacak şekilde atabilir mi

şu kısmın fotoğrafını atabilecek var mı
1703021452988.png

port açtırmak bu oluyor herkes aynı ayarı yapar ve iş biter

Son düzenleme:
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama Turknet (ZTE modem) için yardımcı olabilecek varmı ? Ne yaptıysam olmadı. ZTE modem ayarlarını yaparak sorunu çözen arkadaşlar port ayarlama sayfasının fotoğrafını atabilir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı