PUBG Mobile Düşük CPU ve GPU Kullanımı

JuWeNeL

Decapat
Arkadaşlar benim sorunum tencent game emülatöründe Pubg Mobile oynarken CPU değerlerim ve GPU değerlerimin orantısız olmasında. Bu olay bir darboğaz örneği midir? Forumdaki arkadaşlarla da konuştuk. Benim şuan değiştirmem gereken CPU mu? Yoksa GPU mu? Bu olay sadece bu emulatörde oynarken başıma geliyor. Başka bir oyun oynarken bir sorun
yaşamıyorum. Cahilliğimi mazur görüp yardım edebilir misiniz?

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece emülatör de oynarken başınıza geliyorsa emülatör kaynaklıdır. Diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yoksa dert etmeyin derim.

Hocam emülatör telefon performansı verir. Bende de öyle endişelenecek bir durum yok ortada. :)

PUBG mobile sürümü ile emulatörde 60fps üstü alamazsınız. Ayrıca emülatör optimizasyonu aynı oyun gibi yani sıkıntılar çok.
Emülatörde donmalar vb. sorunlar sisteminizden değil emulatorden kaynaklı ki internette birçok ayar var deneyebilirsiniz.

Emülatör sorunlu. Lobiye dönerken donup kalması, bilgisayarı yeniden başlatana kadar açılmaması gibi sorunlar yaşayan benim gibi çok kişi de var. PC Steam üzerindeki PUBG bu kadar sorunlu değil.

Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler.

Sadece emülatör de oynarken başınıza geliyorsa emülatör kaynaklıdır. Diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yoksa dert etmeyin derim.
Sadece emülatörde oynarken başıma geliyor malesef.Diğer oyunlarda bi sorun yok ama bu soruna kafayı takmış durumdayım.

PUBG mobile sürümü ile emulatörde 60fps üstü alamazsınız. Ayrıca emülatör optimizasyonu aynı oyun gibi yani sıkıntılar çok.
Emülatörde donmalar vb. sorunlar sisteminizden değil emulatorden kaynaklı ki internette birçok ayar var deneyebilirsiniz.

60 FPS alıyorum. FPS sıkıntım yok, bendeki sorun diğer oyuncular etrafıma geldiği zaman ateş edeceğimde donma oluyor, bende o arada ölüyorum malesef :) .

Emülatör sorunlu. Lobiye dönerken donup kalması, bilgisayarı yeniden başlatana kadar açılmaması gibi sorunlar yaşayan benim gibi çok kişi de var. PC Steam üzerindeki PUBG bu kadar sorunlu değil.

Ben telefonla oynarken bu tür sorunlar yaşamıyorum açıkcası, telefonumdada oyun grafikleri sonuna kadar açık hatta. İnternette canlı yayın yapan oyuncuları izlediğimde bana benzer bi sorun yaşadıklarını görmüyorum. Bendeki çok enterasan bi sorun. Oyun çözünürlük ve grafiklerini düşürdüğüm zaman, donma ve kasmalar daha fazla artmaya başlıyor. Oyun grafikleri ve çözünürlüğü ne kadar yüksek ise o kadar daha rahat oynayabiliyorum.

Hocam emülatör telefon performansı verir. Bende de öyle endişelenecek bir durum yok ortada. :)

Ben böyle düşünmüyorum Emülatördeki performans telefonumun yanına bile yaklaşamaz. İphone X marka telefonum var keşke klavye ve mouse takabilsem telefonuma :) .

Bilgisayar için tam performanslı bir kaynak değil sonuçta. Bilgisayar için oluşturulmadı. Sorunun olması normal. Emülatörde iken ayar yaparak size uygun olanı bulabilirsiniz.

Bilgisayar için tam performanslı bir kaynak değil sonuçta. Bilgisayar için oluşturulmadı. Sorunun olması normal. Emülatörde iken ayar yaparak size uygun olanı bulabilirsiniz.
Her türlü ayarı denedim. En yakın olan ayar sonuna kadar bütün grafikleri açmak. Ama benim kafamı kurcalayan arkadaşımın laptop benim PC özelliklerimin yarısı olmasına rağmen benden cok daha rahat ve akıcı bu emülatörü kullanabiliyor. Benimde sinirime dokunan bu zaten :D .

Her türlü ayarı denedim. En yakın olan ayar sonuna kadar bütün grafikleri açmak. Ama benim kafamı kurcalayan arkadaşımın laptop benim PC özelliklerimin yarısı olmasına rağmen benden cok daha rahat ve akıcı bu emülatörü kullanabiliyor. Benimde sinirime dokunan bu zaten :D .
O konuyu çok dert etmeyin. Oynayabiliyorsanız keyfinize bakın yarışmaya değil.

Ya hocam ztn yarışma derdinde değilim. Bu şekilde oynayamıyorum. Arkadaşın pc benden kötü o nasıl oynuyor? Ben neden darboğaza takılıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı