PUBG düşük GPU ve CPU kullanımı

ArtvinliRadyant

Kilopat
Makaleler
1
Ustalarım, PUBG'de nedense bir yerde (Mylta) hem ekran kartım kullanılmıyor %75 %80'lerde hem de işlemcim %70 %80'lerde takılıyor. Fakat diğer oyunlarda vs bir şey yok. Ayarlarım orta ve düşüklerde hatta şöyle. Doku orta, kenar yumuşatma orta, görüş mesafesi orta, diğerleri düşük ve 1080p. Herhangi bir darboğaz mı söz konusu ?
Sistemim:
  • GTX 1070 Tİ
  • Ryzen 5 2600
  • Asus Tuf B450 Plus Gaming
  • G.skill 3200MHz RAM (2933MHz'de çalışıyor, 2x8)
  • High Power 600W +80
  • 120GB SSD
  • 2TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
2nd Gen Ryzen™ 5 2600 Desktop Processor for Gamers | AMD
"System Memory" kısmına gelin ve gerçeklerle yüzleşin.
Siz ciddi misiniz doğal frekans diyorum Mhz arttırılmış MAX performansı değil 2933 doğal frekans değil MAX frekans sizce bu oyunda 2933 MAX frekans mı kullanıyor yani işlemci? %100 CPU kullanımında erişeceğin MHz değeridir 2933 bu arkadaşın RENDER yapmadığını varsayarak hiç bir zaman o Frekansa çekmeyecek zaten işlemci kendini.

Siz ciddi misiniz doğal frekans diyorum Mhz arttırılmış MAX performansı değil 2933 doğal frekans değil MAX frekans sizce bu oyunda 2933 MAX frekans mı kullanıyor yani işlemci? %100 CPU kullanımında erişeceğin MHz değeridir 2933 bu arkadaşın RENDER yapmadığını varsayarak hiç bir zaman o Frekansa çekmeyecek zaten işlemci kendini.
Peki MHz nin fps e etkisi var mıdır ? 2666MHz ile 2933 ün farkı var mı ?

PUBG tarzı oyunlarda 3-5 FPS fark yapar sorun değil çok bir fark olmaz RAMlerin iyi güle güle kullan
Teşekkürler. Şimdi CSGO'ya geçip bakacağım kullanımlara. Bu arada DSR ile 2K yapınca görüntü netliği bozuluyor. DSR düzgünlüğünü de %100 e aldığım halde böyle sanırım monitör 1080p diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı