PUBG Mobile FPS Düşmesi Sorunu

beytullah29

Decapat
Arkadaşlar herkese merhaba elimde Casper bir notebook var ve PUBG Mobile Tencent Emulator ile oynarken FPS 5-10'a düşüyor normaldeki FPS ise 35-40.

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
CPU: Intel Core i5 3210m 2.50 GHz
RAM: 8GB
GPU: Intel HD Graphics 4000 / 1792MB

Son düzenleyen: Moderatör:
O problem bende de var. i7 4790 + GTX1070 sistemde. PUBG PC sürümünde Ultra ayarlar 110 ölçek ile 80-90 FPS aldığım oyun emulatörde çakılıyor. Bu sanallaştırma ile alakalı sanırsam. Farklı emulatörlerle test etmeyi düşünüyorum bu oyunu.

Emülatör sıkıntılı zaten. FPS maximum 60'a çıkabiliyor. Orjinal PUBG de ultra ayarlarda 110 FPS civarı alıyorum emülatörde ise 59-60 FPS. Düzeltseler fena olmaz aslında.

ayni sorun bendede mevcut denemedigim
yontem kalmadi ana menude fps59-60 fakat oyunda drop yiyorum ve fps surekli degisiyor. bi arkadasin videosunda gordum windows8.1 kurun win10 ile uyumlu calismiyor diyordu ve bayada iddiali konusuyodu. fakat bi pubg icin win10 dan 8.1 e gecmeyi mantikli bulmadim ve deneyemedim.

ayni sorun bendede mevcut denemedigim
yontem kalmadi ana menude fps59-60 fakat oyunda drop yiyorum ve fps surekli degisiyor. bi arkadasin videosunda gordum windows8.1 kurun win10 ile uyumlu calismiyor diyordu ve bayada iddiali konusuyodu. fakat bi pubg icin win10 dan 8.1 e gecmeyi mantikli bulmadim ve deneyemedim.
Bahsettigin arkadaşın videosunu görmedim ama benimde windows 10 da sistem driver lari tam calismadigi icin win 8.1 e gectim ve pubg mobil kendi emulatorun de herhangi bir fark gormedim

Bahsettigin arkadaşın videosunu görmedim ama benimde windows 10 da sistem driver lari tam calismadigi icin win 8.1 e gectim ve pubg mobil kendi emulatorun de herhangi bir fark gormedim

su videoyu izleyip tekrar dener misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
madem 8.1 e gecmissiniz gercekten calisip calismadigini bilmek isterim.

su videoyu izleyip tekrar dener misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
madem 8.1 e gecmissiniz gercekten calisip calismadigini bilmek isterim.
Arkadasimizin videoda anlattıklarını birebir yaptım. Eksiksiz olarak yaptigimda anlık yüksek fps düşüşleri oluyor mesela 60fps den bir anda 25fps e dusus veya 60fps den 35fps' e sonra 20fps' e anlık çok hızlı düşüş ve çıkışlar oluyor ve baya rahatsız edici oluyor. Bu videodan tek öğrendiğim şey benim işlemcim 4 çekirdek + 4 de sanal çekirdek olmak üzere 8 çekirdek gözüküyor ve bende direk oyun ayarlarından 8 çekirdek seçmek gibi bir hata yapıyordum. Bu önemli detay haricinde malesef elde edilebilecek hiç birşey yok. Benim kendi ayarlarımda maximum 50-55fps' e kitleniyor ve ara ara ,en düşük 40fps' e dusuyor. Bu düşüş anları pek fazla olmuyor ve hissettirmiyor .
Ayrıca arkadaşın videoda anlatmadığı bir kaç detay var.
- Windows un kendi antivurusu de dahil olmak üzere antivirüs programlarını , bilgisayar başlatma seceneklerinden ve kayıt defterinden hatta hizmetler seçeneklerinden tamamen kapatmak. Bilgisayar açıldığında görev yöneticisinde bu programların adı bile geçmemeli ki arka planda bilgisayarı meşgul etmesin.
- Oyunu ekran kartınızın kendi programında ekliyerek yüksek performansta çalıştırmasına yönelik ayarlar eklemek.
- Windows updata i tamamen kapatmak, ozellikle hizmetler kismindan kapatmak. Kapatilmadiginda oyun oynarken arka planda gucelleme çabasina girebiliyor.
- Chrome, Mozilla... gibi tarayıcılarda update özelliği görev yöneticisinde gereksiz yere açık kalıp ınterneti kullanmakta bunları kapatmak.

Arkadasimizin videoda anlattıklarını birebir yaptım. Eksiksiz olarak yaptigimda anlık yüksek fps düşüşleri oluyor mesela 60fps den bir anda 25fps e dusus veya 60fps den 35fps' e sonra 20fps' e anlık çok hızlı düşüş ve çıkışlar oluyor ve baya rahatsız edici oluyor. Bu videodan tek öğrendiğim şey benim işlemcim 4 çekirdek + 4 de sanal çekirdek olmak üzere 8 çekirdek gözüküyor ve bende direk oyun ayarlarından 8 çekirdek seçmek gibi bir hata yapıyordum. Bu önemli detay haricinde malesef elde edilebilecek hiç birşey yok. Benim kendi ayarlarımda maximum 50-55fps' e kitleniyor ve ara ara ,en düşük 40fps' e dusuyor. Bu düşüş anları pek fazla olmuyor ve hissettirmiyor .
Ayrıca arkadaşın videoda anlatmadığı bir kaç detay var.
- Windows un kendi antivurusu de dahil olmak üzere antivirüs programlarını , bilgisayar başlatma seceneklerinden ve kayıt defterinden hatta hizmetler seçeneklerinden tamamen kapatmak. Bilgisayar açıldığında görev yöneticisinde bu programların adı bile geçmemeli ki arka planda bilgisayarı meşgul etmesin.
- Oyunu ekran kartınızın kendi programında ekliyerek yüksek performansta çalıştırmasına yönelik ayarlar eklemek.
- Windows updata i tamamen kapatmak, ozellikle hizmetler kismindan kapatmak. Kapatilmadiginda oyun oynarken arka planda gucelleme çabasina girebiliyor.
- Chrome, Mozilla... gibi tarayıcılarda update özelliği görev yöneticisinde gereksiz yere açık kalıp ınterneti kullanmakta bunları kapatmak.

yani olayi ozetlersek bize ne tavsiye ediyorsunuz?

yani olayi ozetlersek bize ne tavsiye ediyorsunuz?
Benim işlemci iyi ama berbat bir ekran kartı var laptop da. Benim farkettigim önemli detay oyunda ekran kalitesini en dusuge cekip. Ekran yenileme hizini en yuksege cekmek. Veya en yuksegin bir altina almak. Şuanda pc başında değilim. Pek bisey aklıma gelmiyor. Ayrıca pc nin masaüstü arka plan fotoğrafını klasik tema yapın. Bu yıllar önce bir forumda okumuştum. Klasik windows temasinin performanda etkisi iyi yonde olduguna dair. Bi de laptop kullaniyorsaniz iyi bir sogutucu şart. Bende alüminyum bir soğutucu var çok etkili bir soğutma sağlıyor. Açmayı unuttuğum zamanlar pc resmen donma kasma yaparak beni uyarıyor:)

bende dizustu mevcut. i5 6200U gt940m 2gb ve 8gb ram var. ben asagi yukari gta5 te full orta arasi 50-60fps aliyorum fakat bundaki fps droplarindan oyun resmen cekilmiyor. ana menude yani lobide 59-60 fps oyun akiyor. fakat oyun baslayinca droplar sık sık drop oluyor. 55-60-36-27-42-53 gibi boyle sacma sapan gidip geliyor. sabit 50 fps verse kabulum ayarlar en dusukte benimde yapmadigim ayar kalmadi ama can sikmaya basladi artik.

Geri
Yukarı