PUBG Mobile FPS Düşmesi Sorunu

bende dizustu mevcut. i5 6200U gt940m 2gb ve 8gb ram var. ben asagi yukari gta5 te full orta arasi 50-60fps aliyorum fakat bundaki fps droplarindan oyun resmen cekilmiyor. ana menude yani lobide 59-60 fps oyun akiyor. fakat oyun baslayinca droplar sık sık drop oluyor. 55-60-36-27-42-53 gibi boyle sacma sapan gidip geliyor. sabit 50 fps verse kabulum ayarlar en dusukte benimde yapmadigim ayar kalmadi ama can sikmaya basladi artik.
Anlattigin durumu ben windows 10 yasadim. Amd 6610m model berbat bir laptop ekran kartı var. Amd nin kendi sitesinden en guncel driver indirdim olmadi. Amd nin kendi sitesinden eski driver indirdim yine senin anlattığın sorunu yaşadım. Pc nin yanında verilen driver sürücüsünü kurdum aynı. En son dedim pc alırken windows 7 yüklüydü o şekilde orjinal haline getirim ve orjinal driver larını kurim dedim mavi ekran hatası aldım. Ne yaptıysam olmadi oyunun ortasında mavi ekran hatası. Enson pc nin sitesinde windows 7 ve windows 8x şeklinde driver indirme seçeneklerini gördüm. Dedim windows 8.1 için deniyim. Çok şükür sonunda oldu. Aslında burda şunu anladım windows 10 da harici ekran kartı malesef aktif olmuyor. Benim pc gibi eski pc lerde aktif gibi gözüksede dahili ekran kartını kullanıyor ve oyunda fps sorunu çıkıyor. Windows 8.1 de sadece
netframework 3.5,
internet için opera (çünkü gereksiz yere görev yöneticisinde açık kalmadığı icin)
Skype , haberler, finans veya benzeri gereksiz uygulamalar inaktif şekilde ayarlı ve kaldırılmış durumda.
Ekran kartı driver i olarak pc nin sitesinden indirdiğim windows 8x versiyonu haricinde üzerine amd nin sitesinden en son versiyonu değilde 2 önceki versiyon driver i kurdum ve canavar gibi oldu. Bu saydığım işlemler sürekli deneme yanılma yöntemiyle oldu ve sürekli format atmam gerekti. Bütün bir izin günümü aldı ama değdi.

Son düzenleme:
yanlisim varsa duzeltin. windows 8.1 kullaniyorsunuz ve sorun yasamiyorsunuz ya da win10 kullanirken 8.1 driverlarini kurdunuzda oldu. kusura bakmayin anlayamadim cevabi ondan soruyorum.

Windows 10 da bircok sey denedim;
-Windows'un kendi update yöntemiyle ekran kartı driver i yükledim,
-Amd nin sitesinden eski ve en güncel ekran kartıma uygun driver ları yükledim,
Malesef sürekli 40-45fps den 5-10 fps ye düşüş oluyordu hatta 5-10 fps de takılıp kalıyordu.

-Pc aldığım zaman windows 7 yüklüydü onu da denedim. Windows 7 kurdum oyunun ortasinda Mavi ekran hatası aldım. Ne denesem düzelmedi.

- En son pc nin markasinin sitesinde driverlarini indirme sayfasinda benim pc icin windows 8x icinde destekleyen driver oldugunu gordum ve windows 8.1 yükledim. Pc nin sitesindeki windows 8x icin yayinlanan Driverı kurdum. Ardından üstüne amd nin sitesinden en güncel driver i değilde en son yaninlanan driverdan 2 versiyon önceki driverin sorunsuz kurulum yaptığını farkettim ve kurdum. Şuanda harici ekran kartım aktif şekilde tam performans çalışıyor. Önceden harici değilde dahili ekran kartı aktif kalıyordu ve fps sürekli düşüyor veya düşük fps de kalıyordu.

Emülatör bozuk dostlar. Olduğu gibi oynamaya devam edin. Tencent ne zaman emülatörü düzeltirse o zaman akıcı oynayacaksınız. Bende RTX 2080 var onda da donma oluyor FPS drop oluyor, takmayın fazla.

Arkadaşlar Merhaba,

İlk kurduğum zaman aynı sorunları bende yaşıyordum, sürekli takılmalar oluyordu FPS ise 50-59 arasında değişkendi.
(Alınabilen MAX FPS 60 bu arada daha fazlası olmaz emülatör kaynaklı.)

Bununla alakalı bir video yapmayı düşünüyorum akşam. Kendi yaptığım ayarları paylaşacağım, şuanda 1 gram takılmadan oynuyorum.

Hatta oyunu kayıt altında takılmadan oynuyorum.

Merak eden olursa ilk zamanlarda nasıldı şimdi nasıl, youtube üzerinden ONRKPN yazarak ilk video ve son videolar karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bu ayarlar için bir video atmak güzel izlenme getirir herhalde, siz de ayarlarıma geceye doğru atacağım videodan bakabilirsiniz.

Arkadaşlar Merhaba,

İlk kurduğum zaman aynı sorunları bende yaşıyordum, sürekli takılmalar oluyordu FPS ise 50-59 arasında değişkendi.

Bununla alakalı bir video yapmayı düşünüyorum akşam. Kendi yaptığım ayarları paylaşacağım, şuanda 1 gram takılmadan oynuyorum.

Merak eden olursa ilk zamanlarda nasıldı şimdi nasıl, youtube üzerinden ONRKPN yazarak ilk video ve son videolar karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bu ayarlar için bir video atmak güzel izlenme getirir herhalde, siz de ayarlarıma geceye doğru atacağım videodan bakabilirsiniz.
Ayarlarının olduğu videoyu bekliyorum hocam bide seninkileri deneyelim bakalım

Arkadaşlar Merhaba,

Birçok videoyu izledim. Hiçbirinde de sorun çözülmedi. Sizde takılma olmaması sanırım çoğu kişinin sorununu çözmeyecek yine. Tabi deneyelim yine de paylaşırsanız.

Ek Açıklama 2020-04-27 025450.png

cihazım bu şekilde ekran kartım nvidia 840m pubg mobile de fps im ana ekrandayken 58-59 arası seyrederken oyun esnasında 40-30 arası seyrediyor çatışma esnasında ise 17lere kadar düşüyor ne yapabilirim bu oyunu 60 fps de oynamak için netteki bütün videoları izledim lakin bi çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    243 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    164,9 KB · Görüntüleme: 44

Geri
Yukarı