PUBG Mobile FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

dadashaktan

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8 16
Ekran kartı
NVİDİA Geforce GTX 1050 Tİ 4GB
İşlemci
i5-7400
PUBG Mobile 60 FPS oynarken sürekli drop giriyor ve çok rahatsız oluyorum bunun sorunu nedir? Oyunun sistemi düşük olduğu halde bende drop giriyor. Bunun sorunu optimizasyon ile ilgili mi? BlueStacks 5 kullanıyorum.

Hocam, Ben de daha iyi sistem var bende drop yiyordum. Optimizasyonu *ok gibi hem emülatörün hem de oyunun.
Attığım linkteki ayarı yapmassanız performans pubg mobile için değil bluestacks üzerinden oynayacağınız neredeyse tüm oyunlar için stabil ve oynanabilir olmuyor.

Hocam alakası yok. Bluestack sadece kendisi için açtırıyor onu. Oyunun ona ihtiyacı yok. Gameloop kat kat iyi bütün emulatörlerden. Fakat tabii o da yine kötü.
1 çekirdek ile bütün çekirdekleri çalıştırmanın arasında fark yok mu diyorsunuz yani ? Ben niye bunu yaptıktan sonra sorun yaşamıyorum ? :D

Hocam alakası yok. BlueStacks sadece kendisi için açtırıyor onu. Oyunun ona ihtiyacı yok. GameLoop kat kat iyi bütün emulatörlerden. Fakat tabii o da yine kötü.

Hocam telefonlarda galiba drop kasma az oluyor bazı arkadaşlarım 60 FPS sorunsuz oynadığını söylüyor telefondan.

1 çekirdek ile bütün çekirdekleri çalıştırmanın arasında fark yok mu diyorsunuz yani? Ben niye bunu yaptıktan sonra sorun yaşamıyorum? :D

Hocam bu gönderdiğiniz şeyden emin misiniz? Pek güvenemedim.

Hocam telefonlarda galiba drop kasma az oluyor bazı arkadaşlarım 60 FPS sorunsuz oynadığını söylüyor telefondan.

Telefonda sorun yok zaten kirin 980 gibi çok üst seviye olmayan bir işlemci ile rahatça oynuyorum, son zamanlarda gelen güncellemede biraz sıkıntılar çıktığı doğrudur ama asıl sıkıntı emulatörde.

1 çekirdek ile bütün çekirdekleri çalıştırmanın arasında fark yok mu diyorsunuz yani ? Ben niye bunu yaptıktan sonra sorun yaşamıyorum ? :D
Hocam attığınız linkin çekirdekle alakası bile yok. Sanallaştırmayı etkin yapmak bluestack gibi uygulamalar için zaten gereklidir. Çünkü, 2. Bir işletim sistemi açıyor onlar ve üstüne oyunu açıyorlar. Yani sizin bilgisayar aynı anda 2 tane işletim sistemi ve bir oyunu size akıcı bir şekilde sunmaya çalışıyor ki bu aşırı gereksiz bir şey. En azından Gameloop'da o kadar kötü değil. PUBG mobile oynamak için en iyi seçenek gameloop'dur.

Geri
Yukarı