PUBG Mobile Tencent Gaming Emulator Performans Sorunu

LifeIsGood

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda GTX860M ekran kartı ve i5-4200M işlemci mevcut. Bu oyunu Tencent Gaming Buddy ile oynarken kasma gibi problemler yaşamaktayım. Yoğun işlemci kullanımı ve %40 kadar ekran kartı kullanımı görüyorum. Bunun sebebi tam olarak nedir? Mobile PUBG bir Android oyunu, Windows'ta çalışırken mi zorlanıyor? Windows yerine Linux kursam yine böyle kasar mı? Donma kasma problemlerine karşı neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'da çalışırken tabii ki zorlancak. Onun için yapılmamış Çünkü. Bende GT 610m var, seninkinden 5 kat daha kötü. Ayarları en aşağı çekip 30 FPS'te felan oynuyordum.

Kasmadan kastınız nedir? FPS düşüklüğü mü yoksa takılma, donma gibi problemler mi yaşıyorsunuz?
Fps 30'un altına düşmüyor ancak oyunu anlamsızca akıcı bir şekilde oynayamıyorum, çatışma anlarında donmalar, koşarken donmalar oluyor bunlar olurken fps en düşük 30 en iyide 45 seviyelerinde geziyor. Çözünürlüğü arttırdım düşürdüm yok olmuyor.

Aynı takılmaları bende yaşamaktayım. Gfx tool ile fps yükseltme ayarlarınıda denedim yinede çözemedim. Sanırım pc için hala stabil değil mobil versiyon. Bütün ayarlarını denedim bir türlü ara ara takılmaları halledemedim. Hatta adamla yakından çatışma halinde olunca 1-2 saniye her zaman takılıyor.

i3 3220 ve gtx 1050 ekran kartım ve 8 gb ramim var. Pubg pc versiyonunda bile 50-60 fps alıyordum çok nadir kasmalar oluyordu. Fakat emulatorde bende aynı sorunları yaşıyorum. İlginç.

Geri
Yukarı