PUBG Mobile'de drop sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Fatihdrn

Centipat
Daha fazla  
Meslek
polis
Benim laptop özellikeri GTX 1050 i7 9. nesil H işlemci 8 GB RAM 500 GB SSD ve PUBG Mobile'ye girdiğimde işlemci ve RAM'ı Full'de kullanıyor ekran kartını % 10 falan kullanıyor FPS çok düşüyor ne yapayım.

@Fatihdrn Emülatör rezilliği olma ihtimali yüksek. Emülatördeki bazı ayarları değiştirerek sorununuzun çözülebileceğini düşünüyorum.

Emülatörde oyuna girmeden önce sağ üstteki menüye tıklayın ve ayarlar'a gidin.
Motor ayarlarını açın ve İşleme' yi Akıllı Mod seçin, İşleme Önbelleği, Genel işleme önbelleğini zorunlu kıl, Dahili ekran kartına öncelik tanı seçeneklerini tikleyin. Rendering Optimisation ayarını OpenGL+ veya DirectX+ olarak ayarlayın.

Oyun içinde grafik ayarını en düşük, kare hızını olabilecek en yüksek ayarlara çekin.

Bu kadar. Sorununuzun çözülüp çözülmediği konusunda geri bildirim yaparsanız daha kokay yardımcı olabilirim.

@Fatihdrn Emülatör rezilliği olma ihtimali yüksek. Emülatördeki bazı ayarları değiştirerek sorununuzun çözülebileceğini düşünüyorum.

Emülatörde oyuna girmeden önce sağ üstteki menüye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
Motor ayarlarını açın ve İşleme'yi Akıllı Mod seçin, İşleme Önbelleği, Genel işleme önbelleğini zorunlu kıl, Dahili ekran kartına öncelik tanı seçeneklerini tikleyin. Rendering Optimisation ayarını OpenGL+ veya DirectX+ olarak ayarlayın.

Oyun içinde grafik ayarını en düşük, kare hızını olabilecek en yüksek ayarlara çekin.

Bu kadar. Sorununuzun çözülüp çözülmediği konusunda geri bildirim yaparsanız daha kokay yardımcı olabilirim.

Dahili ekran kartını öncelik tanıyı kapadım düzeldi ama FPS 57'yi geçmiyor. Ne yapmam lazım?

@Fatihdrn açık bırakmanız gerekiyordu. Şimdi işlemciye entegre, güçsüz grafik kartıyla oynuyorsunuz. O seçeneği tekrar tikleyin.

Bunu deneyin.
bu arada dahili ekran kartı işlemcinin ekran kartı oluyor harici ekran kartı nvidia olsun amd olsun o geçiyor ben o tiki işaretlersem işlemciyi kullanıyor işlemci ekran kartını 50 60 kullanıyor açarsam

@Fatihdrn Oyunun Türkçe dilinde sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Uzun süredir oynamıyorum, oynadığım zamanlarda da "Dahili ekran kartına öncelik ver" ayarı FPS değerlerimi arttırıyordu. "Dahili"den kastı harici olan yani.

Yine de karar sizin. İnternetten veya YouTube üzerinden "PUBG Mobile emulator en iyi ayarlar" diye aratırsanız birçok çözüm bulabilirsiniz.

@Fatihdrn Oyunun Türkçe dilinde sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Uzun süredir oynamıyorum, oynadığım zamanlarda da "Dahili ekran kartına öncelik ver" ayarı FPS değerlerimi arttırıyordu. "Dahili"den kastı harici olan yani.

Yine de karar sizin. İnternetten veya YouTube üzerinden "PUBG Mobile emulator en iyi ayarlar" diye aratırsanız birçok çözüm bulabilirsiniz.
fps yi 57 den fazla vermiyor

Geri
Yukarı