PUBG FPS Drop Sorunu

Aynen. Oyun çok güzel. Senin istemin dünyadaki en iyi sistem. Tamam.
1060 + 16 GB RAM en iyisi değil ama işe bak drop girmiyor, stabil çalışıyor acaba neden? Arkada onlarca uygulama servisleri, gereksiz hizmetler kapalı, sisteme yük bindirecek uygulamalar, trojenler olmamasının da etkisi var tabi. Gidip bende arkada yayın açsam, arkada gereksiz onlarca hizmetler açık olsa ben de bilinçsiz bir kullanıcı olsam benim ki de donar haklısın.

Nasıl oyunun optimiasyonu hala kötü, PUBG oynamadığına %99 eminim.
Oyun sürekli güncelleme alarak gayet iyi optimize etti kendini. Herkes ezbere konuşuyor; oyun şuan bebek gibi.
Arkadaşın sorununa gelirsek tek 8 GB RAM' de drop normal eğer 2*8 ise işletim sistemi ya da sürücülerde bozulma, eksilme ya da herhangi bir donanımdan kaynaklı kronik bir sorun.

Hocam RAM 16 gb 3200 mhz. RAM'leri yeni aldım ve taktıktan sonra formatladım.Windows'um lisanslı.
1060 + 16 GB RAM en iyisi değil ama işe bak drop girmiyor, stabil çalışıyor acaba neden? Arkada onlarca uygulama servisleri, gereksiz hizmetler kapalı, sisteme yük bindirecek uygulamalar, trojenler olmamasının da etkisi var tabi. Gidip bende arkada yayın açsam, arkada gereksiz onlarca hizmetler açık olsa ben de bilinçsiz bir kullanıcı olsam benim ki de donar haklısın.

Gereksiz hizmet dediğin nedir mesela hocam. Görev yöneticisinden ayrıntıların tam SS'ini atayım istersen ordaki gereksizleri bana söyle ?

Hocam RAM 16 gb 3200 mhz. RAM'leri yeni aldım ve taktıktan sonra formatladım.Windows'um lisanslı.

Gereksiz hizmet dediğin nedir mesela hocam. Görev yöneticisinden ayrıntıların tam SS'ini atayım istersen ordaki gereksizleri bana söyle ?
Bilgisayara geçince atarım. Hemen lazımsa Google'de bu konuda video, makaleler bulunuyor.

Kendi sisteminde sorun olduğunu hiç düşünemeden direk oyuna sallıyorsunuz, insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. Benim yaptığım toz kondurmamak değil verdiğin yanlış bilgiyi düzeltmek, buna toz kondurmamak diyerek kelime oyunu yapmana gerek yok.
Bu forumda yanlış bilgiler düzeltilmeyecekse neden bu forumda insanlar bilgi alışveriş yapıyor ki?
Oyun optimize sorununu çözelteli yıl oldu; suç atacağınıza gidip bilgisayarınızı gözden geçirin.
İnsanlar çatır çatır oynuyor oyunu.
oyun nasıl bebek gibi kanka anlatsana biraz bence sen birşey bilmiyorsun git bak bakayim oyun ilk çıktığında hangi sistemle oynanabiliyordu şimdi hangi sistemlerle oynanabiliyor oyun min 16 gb ram istiyor artık :) birazcık sen araştır

oyun nasıl bebek gibi kanka anlatsana biraz bence sen birşey bilmiyorsun git bak bakayim oyun ilk çıktığında hangi sistemle oynanabiliyordu şimdi hangi sistemlerle oynanabiliyor oyun min 16 gb ram istiyor artık :) birazcık sen araştır
Artık derken? Bu oyun ilk çıktığında da 8 GB RAM yetmiyordu. Biz kafede bu oyunu insanlar oynayabilsin diye aynı gün gidip 44 adet 8GB alıp taktık be, benden daha iyi bilemezsin emin ol. İlk çıktığında ki BUG' lar şuan oyunda yok, Oyun gayet optimize durumda.
Daha dün gibi hatırlıyorum, i5 7400 + 1050Ti + 8GB RAM sistemlerimiz vardı, yıl 2017 ilk kez yükledik oyunu, patlama yaptı ama 8 GB RAM'le nasıl kastığını biliyorum, zamanına göre şu sistemle PUBG oynatamadık da babam acele sipariş RAM aldı, bir günde kafe deki tüm bilgisayarlar 16"ya yükselmişti. Benim bir şey bilmediğimi söylemen çok komik, dostum benim. :)

Artık derken? Bu oyun ilk çıktığında da 8 GB RAM yetmiyordu. Biz kafede bu oyunu insanlar oynayabilsin diye aynı gün gidip 44 adet 8 GB alıp taktık be, benden daha iyi bilemezsin emin ol. İlk çıktığında ki Bug'lar şu an oyunda yok, oyun gayet optimize durumda.
Daha dün gibi hatırlıyorum, i5 7400 + 1050 Ti + 8 GB RAM sistemlerimiz vardı, yıl 2017 ilk kez yükledik oyunu, patlama yaptı ama 8 GB RAM'le nasıl kastığını biliyorum, zamanına göre şu sistemle PUBG oynatamadık da babam acele sipariş RAM aldı, bir günde kafedeki tüm bilgisayarlar 16"ya yükselmişti. Benim bir şey bilmediğimi söylemen çok komik, dostum benim. :)

O kadar savunmuşsun etmişsin eyvallah da sen PUBG yetkili servis misin kardeşim. Benim bilgisayarımda veya üstün bilgisayarlarda ne hizmetler bir bilgisayarı kastırır ne bilmem ne şeyler sen RTX 3090 + i9 10900K'lı sisteme nasıl h*k atıyorsun onu anlamıyorum neymiş efendim benim bilgisayarım kasmıyor sorun yok 10 numara 5 yıldız mükemmel ötesi sorunsuz yılın PC'si. Ya sen hayırdır kardeşim olan şeyi sanamı ispatlamak zorundayız oyun sorunluydu çıktığından belli hala da sorunlu işine bak sen madem sende sorun yok. Yazma buraya boş yapma git kendine Steam PUBG sorunsuz diye yeni konu aç. Burada insanlar sorunu yaşayan varsa çözüm arıyor sen gelmiş yok öyle bir sorun deyip durmuşsun hakaret misin kardeşim sen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistem.
i5 7400.
16 GB RAM.
ASUS 6 GB 1060 GTX ekran kartı.
Oyun SSD içerisinde yüklü ve 40 GB boşluk var.
Monitörümde G-SYNC yok.
Antivirüs programını kapattım.
Oyun içerisinde tüm grafik özellikleri Low-düşükte,
V-Sync kapalı.
Tüm oyun 60 FPS giderken aniden 1 FPS'ye düşüp geri 60 FPS'ye geliyordu.
Gördüğüm kadarıyla PUBG hemen cache belleği dolduruyor. Eğer RAM 8 GB sıkıntınız varsa her 5dk bir o Cache'yi temizleten bir program buldum. Onu kullanabilirsiniz ilgili video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim sıkıntım cache değildi epey ayarlarda gezindim ve umutsuzluğa kapılınca tek tek ayarlarla oynamaya başladım. Şunu yaptığımda rüya gibi düzeldi. Sırf onu yazayım başkaları da kullansın diye siteye üye oldum. Ben uğraştım düzeldi bari başkasına da faydam dokunsun:
NVIDIA Denetim Masası ayarlarını açın, 3D ayarların yönetilmesi sekmesi altında, genel ayarlara girin ve düşey senkronizasyon satırını bulun: 5 tane seçenek çıkacak.
Seçenekler: 1-kapalı 2-açık 3-hızlı 4-uyarlamalı 5-uyarlamalı (yarım yenileme hızı) çıkacak, uyarlamalıyı seçin ve uygulaya basın, eğer o olmazsa hızlıyı seçip deneyin.

Benim sistem.

i5 7400.
16 GB RAM.
ASUS 6 GB 1060 GTX ekran kartı.
Oyun SSD içerisinde yüklü ve 40 GB boşluk var.
Monitörümde G-SYNC yok.

Antivirüs programını kapattım.
Oyun içerisinde tüm grafik özellikleri Low-düşükte,
V-Sync kapalı.

Tüm oyun 60 FPS giderken aniden 1 FPS'ye düşüp geri 60 FPS'ye geliyordu.

Gördüğüm kadarıyla PUBG hemen cache belleği dolduruyor. Eğer RAM 8 GB sıkıntınız varsa her 5dk bir o Cache'yi temizleten bir program buldum. Onu kullanabilirsiniz ilgili video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim sıkıntım cache değildi epey ayarlarda gezindim ve umutsuzluğa kapılınca tek tek ayarlarla oynamaya başladım. Şunu yaptığımda rüya gibi düzeldi. Sırf onu yazayım başkaları da kullansın diye siteye üye oldum. Ben uğraştım düzeldi bari başkasına da faydam dokunsun:

NVIDIA Denetim Masası ayarlarını açın, 3D ayarların yönetilmesi sekmesi altında, genel ayarlara girin ve düşey senkronizasyon satırını bulun: 5 tane seçenek çıkacak.

Seçenekler: 1-kapalı 2-açık 3-hızlı 4-uyarlamalı 5-uyarlamalı (yarım yenileme hızı) çıkacak, uyarlamalıyı seçin ve uygulaya basın, eğer o olmazsa hızlıyı seçip deneyin.

Yapan arkadaşlar buraya yorum yazarlarsa ara sıra girip bakarım.

Dosya Ekleri

• pubg.png
    pubg.png
    61,7 KB · Görüntüleme: 318
Arkadaşlar oyunda aşırı FPS düşmesi yaşıyorum. CPU i7 6700K, GPU 1070 Ti. CPU ve GPU'da ısınma sorunu yok. Problem ne olabilir?
biraz bende baktım, steamden dosya konumunu aç TslGame e gir sonra binaries ordan Win64 bu klasörün içindede TslGame.exe olur yada direk TslGame oyun bu oluyor galiba ona sağ tıklayıp özellikler de ve uyumluluğa gir ordan "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" vardır oraya tıkla ve "yüksek dpı ayarlarını değiştir" e girip en alttaki tiklenebilcecek yeri aç

Geri
Yukarı