PUBG neden eski popülerliğini kaybetti?

Hprty

Decapat
Birçoğumuzun oynadığı bir oyundur PUBG. Gerek mobil ve Steam versiyonu ile, gerek bir zamanlar aktif olan ancak şu an aktif olmayan Lite versiyonu ile. Hepimizin malumu bu oyun artık eski popüleritesinin çoğunluğu kaybetmiş durumda. PUBG'nin öne çıkan içerik üreticileri oyunu aylar öncesinden kimisi ise yıllar öncesinden bırakmış durumda. Ben bu çöküş hakkında daha önce Steam'e bir inceleme yapmıştım. Ancak bir de sizlerden dinlemek isterim. Muhtemelen oyundan uzaklaşma sebeplerimiz çok benzer ama yine de ciddi anlamda incelemek istiyorum. Acaba diğer insanlar neler düşünüyorlar diye? Steam'deki incelemeler de var tabii ki ama ciddi anlamda yazılmadığı çok belli (alakasız mizah içerikli), dönüp baktığımda bir zamanlar saatlerimi verdiğim bu oyunun bu kadar düşmesi üzmüyor da değil. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçoğumuzun oynadığı bir oyundur PUBG. Gerek mobil ve Steam versiyonu ile, gerek bir zamanlar aktif olan ancak şu an aktif olmayan Lite versiyonu ile. Hepimizin malumu bu oyun artık eski popüleritesinin çoğunluğu kaybetmiş durumda. PUBG'nin öne çıkan içerik üreticileri oyunu aylar öncesinden kimisi ise yıllar öncesinden bırakmış durumda. Ben bu çöküş hakkında daha önce Steam'e bir inceleme yapmıştım. Ancak bir de sizlerden dinlemek isterim. Muhtemelen oyundan uzaklaşma sebeplerimiz çok benzer ama yine de ciddi anlamda incelemek istiyorum. Acaba diğer insanlar neler düşünüyorlar diye? Steam'deki incelemeler de var tabii ki ama ciddi anlamda yazılmadığı çok belli (alakasız mizah içerikli), dönüp baktığımda bir zamanlar saatlerimi verdiğim bu oyunun bu kadar düşmesi üzmüyor da değil. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Cevap basit Battle ground modası geçti.

Hocam korona sayesinde herkes evde oyun falan oynuyordu şimdi insanlar kendilerine vakit ayırıyor ve insanlar artık tekrarlanan oyunlardan sıkıldılar.

Oyun türü Battle Royale'di sanırsam yanlışım varsa düzeltirsiniz bence bu tür oyunların hype geçti Mobile bakacaksak zaten çizgi film gibi ayrıca telefonun iyiyse tebrikler kazandın.

Öncelikle hiçbir şey sonsuza kadar popüler kalmaz, elbet bir gün azalacaktı oyuncu sayısı. Şu an eskiye göre az ama hala saniyeler içerisinde oyun buluyor, hala oynanacak kadar oyuncu var fazlasıyla. Eskisi kadar dillerde dolaşmıyo belki ama oynanıyo. Online anlık oyuncu sayısı steam'de ilk 10'daydı hala geçenlerde bakmıştım. Nedenlerine cevap veremedim belki ama sanıldığı kadar da kötü durumda değil.

PUBG'nin patlamasıyla birlikte piyasada çok fazla rekabet oluştu battle royale alanında. Bunun sayesinde insanlar içeriğe doydu. PUBG'nin oyun yapısı da mevsimlik, sezonluk etkinlikler dışında kendini pek yenileyebilen bir konsept olmadığı için öldü gitti.

Geri
Yukarı