PUBG Oynarken Bilgisayar Donup Kalıyor

Ryzen 7 1700 OC yok sadece RAM'leri 2800 Mhz e yükselttim. Ben PSU dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum eski sistemimden kalan 600W lık 4 5 yıllık bir PSU.

BIOS güncel değilse güncelleyin.
1. Bellek frekansınızı manual olarak değil mevcut XMP profillerini aktive ederek kullanın.
2. SOC voltaj ayarınız 1.15 ten az ise 0.125 voltuk dilimlerde 1.15'e kadar artırabilirsiniz. Üst sınır 1.2V. Böylelikle bellek kaynaklı stabilite problemleri çözülecektir.
3. Sorun devam ediyorsa; Aynı sorun Ekran Kartı bellek frekansından dolayı da olabilir. GPU için yaptıysanız OC işlemini geri çekin, OC modu veyahutta Gaming modu gibi modları geri çekip deneyin.
4. PSU'nuz 80+ sertifikalı değilse, verimliliği hakkında da bir tahminde bulunmak zor olabilir. Üstteki adımları uyguladıktan sonra sorun çözülse bile 80+ sertifikalı bir PSU değilse PSU'nuzu değiştirmenizi tavsiye ederim.

BIOS güncel değilse güncelleyin.
1. Bellek frekansınızı manual olarak değil mevcut XMP profillerini aktive ederek kullanın.
2. SOC voltaj ayarınız 1.15 ten az ise 0.125 voltuk dilimlerde 1.15'e kadar artırabilirsiniz. Üst sınır 1.2V. Böylelikle bellek kaynaklı stabilite problemleri çözülecektir.
3. Sorun devam ediyorsa; Aynı sorun Ekran Kartı bellek frekansından dolayı da olabilir. GPU için yaptıysanız OC işlemini geri çekin, OC modu veyahutta Gaming modu gibi modları geri çekip deneyin.
4. PSU'nuz 80+ sertifikalı değilse, verimliliği hakkında da bir tahminde bulunmak zor olabilir. Üstteki adımları uyguladıktan sonra sorun çözülse bile 80+ sertifikalı bir PSU değilse PSU'nuzu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Ramler XMP den yükseltildi. Başka bir OC vs yok standart oynuyorum. %90 PSU kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum artık.
HDD SSD test edildi.
RAM test edildi.
Ekran kartı test edildi.
İşlemci sıcaklıkları zaten artmıyor normal seviyelerde.

Benim bir tek pubg de oluyor arkadaşlarım ile 3 4 el oynadıktan sonrs bir anda kitleniyor ses takılı kalıyor mause klavye islemiyor sadece düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum bu sadece pubgde oluyor sizce donanım sorunu mudur ?

PC yi ilk açtığımda bende de oluyor. Ekran donuyor masaüstüne dönemiyorum ya reset atıyordum. 2. masaüstü oluşturdum şimdi ona geçip görev yöneticisi PUBG sonlandır 30 sn sonra yine oyuna girip devam ediyorum can sıkıcı bir durum ama çözüm bulamadım. :)

sistemin nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı