Çözüldü PUBG Oyun Bittikten Sonra Tamamen Donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Danny Deus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bilgisayarıma format attığımdan beri bu sorunla karşı karşıyayım. Oyun bitiyor, lobiye dön diyorum ve oyun tamamen donuyor, bir daha gelmiyor. Yaklaşık 2 dakika bekledim ve gelmedi daha da bekleyemem zaten. Görev yöneticisini açmaya çalışıyorum, tıklıyorum fakat görev yöneticisi de gözükmüyor. Tek çare yeni bir masaüstü oluşturup oradan oyunu kapatmak oluyor. Ekranı tam ekrandan penceresiz yapınca Alt Tab alıp bir daha oyuna geldikten sonra düzeliyor fakat çözünürlük ayarlayamıyorum. Bu da işime gelmiyor. Neredeyse her oyun bu hatayı alıyorum ve 5 dakika oyuna bir daha girmek için uğraşıyorum, artık bıktım. Bütün sürücüler vs. güncel. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim:
Ryzen 3600
RTX 2060
16 GB DDR4 3000MHz RAM
120 GB SSD (Oyun SSD'ye yüklü.)
1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç aşırı yüklenme diye düşünüyorum. anlık olarak yüklenme tarzı olabilir ama sistem iyi siz söylediğimi uygulayın. Steam giriş yapın kütüphane den PUGB bulalım sağ tıklayıp dosya bütünlüğü doğrulama yapalım. tekrar deneyelim.

Çok ilginç aşırı yüklenme diye düşünüyorum. anlık olarak yüklenme tarzı olabilir ama sistem iyi siz söylediğimi uygulayın. Steam giriş yapın kütüphane den PUGB bulalım sağ tıklayıp dosya bütünlüğü doğrulama yapalım. tekrar deneyelim.
Hala devam ediyor maalesef. İşlemci kullanımı takıldığı zaman %12 civarında seyrediyor. Dediğim gibi penceresiz yapınca Alt Tab'dan sonra birkaç saniye daha takılı kalıp geri geliyor fakat tam ekranda böyle bir şey olmuyor. Bunu biraz uzun süren her oyunda yapıyor. Formattan önce de ara ara bu sorunla karşılaşıyordum fakat günde en fazla 1 kezdi şu an neredeyse her oyun kapatıp açmam gerekiyor. Çıldırmış vaziyetteyim.

Hala devam ediyor maalesef. İşlemci kullanımı takıldığı zaman %12 civarında seyrediyor. Dediğim gibi penceresiz yapınca Alt Tab'dan sonra birkaç saniye daha takılı kalıp geri geliyor fakat tam ekranda böyle bir şey olmuyor. Bunu biraz uzun süren her oyunda yapıyor. Formattan önce de ara ara bu sorunla karşılaşıyordum fakat günde en fazla 1 kezdi şu an neredeyse her oyun kapatıp açmam gerekiyor. Çıldırmış vaziyetteyim.
Çok ilginç çözümünü bende merak ettim konuyu bende takip ediyorum.

Aynı sorun bende de vardı, windows üzerinden başka bir kullanıcı oluşturup geçici olarak çözmüştüm. Sonrasında bilgisayarı sıfırladığımda düzelmişti. Fakat hala nadiren de olsa aynı sorunla karşılaştığım oluyor. Bu oyunla alakalı tamamen. Silahlara skin deathmatch vs. getireceklerine keşke biraz oyundaki sorunlarla ilgilenseler. Anlık oyuncu sayısı 3 milyondan 600 binlere düşmezdi belki de.

Aynı sorun bende de vardı, windows üzerinden başka bir kullanıcı oluşturup geçici olarak çözmüştüm. Sonrasında bilgisayarı sıfırladığımda düzelmişti. Fakat hala nadiren de olsa aynı sorunla karşılaştığım oluyor. Bu oyunla alakalı tamamen. Silahlara skin deathmatch vs. getireceklerine keşke biraz oyundaki sorunlarla ilgilenseler. Anlık oyuncu sayısı 3 milyondan 600 binlere düşmezdi belki de.
Kullanıcı oluşturmasına oluştururum da ben şimdi PUBG'de hata almamak için oynayacağım zaman hep kullanıcı mı değiştireceğim yani? Neyden kaynaklanıyor da bu şekilde çözülüyor aklım almıyor.
Sorun yeni güncellemeyle düzeldi gibi duruyor arkadaşlar; yaklaşık 1 saat kadar oynadım bir oyundan atmayla karşılaşmadım teşekkürler.

Son düzenleme:
Hala bu veya buna benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar varsa sorun DNS değiştirme ile alakalı haberiniz olsun.
8.8.8.8
8.8.4.4
DNS imi bu şekilde yaptıktan sonra ben bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı