PUBG ses problemi

-DarkS

Hectopat
PUBG oynarken ses duyuyorun arkamı dönünce hiç ses gelmiyor yani arkamdan adam gelse duyamıyorum. Bunu nasıl cozerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklıktan kaynaklı bir durum. 7.1 kulaklıklarda bile en sıkıntılı şey tam arka kısımdan gelen sesler. Aynı durumu PUBG'de ben de yaşıyorum. Ses gelse bile tam arkadan geldiği net olarak anlaşılmıyor ve sağa sola bakınca anlaşılıyor. Yani yapabileceğiniz bir şey yok. :)

Merhabalar ilk defa bir probleme çare bulamadım ve böyle bir platformda yardım istemek zorunda kalıyorum. Problemim ise PC'ye format attıktan sonra oyunlarımda ses sorunu yaşıyourm örneğin PUBG'de sadece baktığım yönde sesleri duyabiliyorum başka hiçbir sorunum yok monitörümün gördüğü ekran kadar ses alıyorum arkamdan gelen bir araç sesi ya da oyunucun ayak seslerini sadece o yöne döndüğümde duyabiliyorum çözüm için uyguladığım yöntemler:

Defalarca sürücüyü güncelledim kaldırdım yeniden en son sürümünü yükledim.
Anakartımın BIOS'unu güncelledim(formattan sonra ilk bunu yapmıştım ).
Ses karıştırıcı ses ayarları kurcalamadığım yer kalmadı ama bulamadım. Kulaklığım Logitech G230 kulaklığımda sorun oldğunu düşünmüyorurm çünkü başka PC'de sorunsuz çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim K. Bakmayın forum kurallarını ihlal ettiysem ilk defa forum kullanıyourm.

İşletim sist: Windows 10 64 Bit.
İşlemci: i5 6600K.
Anakart: ASUS Z170K.
Ekran kartı: ASUS GTX 970 STRIX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım geçici bir çözüm buldum.
Denetim Masası -> Ses -> Kayıttan Yürüt -> Kullandığınız Kulaklığa Sağ Klik Özellikler -> Gelişmiş Sekmesi -> 16 Bit 44100 Hz (Cd Kalitesi) seçili olacak ve Özel Kullanım Modu sekmesindeki iki tiki de kaldır. Umarım yardımı olur.

merhabalar.
benım de bır sıkıntım var asus fusion 300 kulaklık kullanıyorum.butun uygulamalardan oyunlardan ses cok net ve yuksek alıyorum fakat pubg gırınce ses %50 kısık gelıyor aklınıza gelecek herseyı denedım format surucu kaldır yukle guncelle baska bır fıkrı olan var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı