Çözüldü PUBG siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CaptaqinBlack

Hectopat
Yer
16.731098, -169.531296
Daha fazla  
1608734012037.png

Dün yoktu hiçbir sıkıntı. Oyuna girdim, girişte FPS düşüşleri oldu. Girdikten sonra böyle siyah ekran verdi ve arkadaşım davet ediyor, sesi geliyor ama görüntü yok. Dosyaları dogruladım, olmadı.

Çözüm
Girişte alt+enter yaptım ekran küçüldü ve ESC spam yaptım direkt menü geldiginde lobiyi baştan yükle dedim ve çözüldü.
Oyun dosyalarını doğrulamayı deneyin. Olmazsa silip tekrar yüklemeyi denersiniz ancak sorun oyunda da olmayabilir.

Hocam isterseniz açıklamayı okuyabilirsiniz dosyaları dogruladım olmadı ama :(
Forumda PUBG ile alakalı çok fazla sorun yaşayan var. Bir güncellemeden sonra olmuş olabilir. Silip tekrar yüklemenizden başka bir çözümü olacağını düşünmüyorum. Silme işlemini denetim masasından ve belgeler üzerinden yapın.

Yok arkadaş sildim yükledim düzelmedi.

Son düzenleme:
Birebir aynı sorunu bende yaşadım. Bir kaç saattir bir sürü yöntem denedim. Dosyaları doğrulama, config dosyasını silme, amd sürücüsünü güncelleme vs. Hiç birisi işe yaramadı. Sonrasında Pubg experimental server'ı yükledim, açarken hata verdi. BattlEye güncellenemiyor dedi. Tahminen dosya/klasör okuma yazma hatası olabilir diye düşündüm. Common Files'deki BattlEye klasörüne everyone'a tam yetki verdim. Tekrar oyunu açmaya çalışırken bu sefer küçük bir pencerede BattlEye başarıyla güncellendi yazısı çıktı. Sonrasında oyun sorunsuz açıldı.

Birebir aynı sorunu bende yaşadım. Bir kaç saattir bir sürü yöntem denedim. Dosyaları doğrulama, config dosyasını silme, amd sürücüsünü güncelleme vs. Hiç birisi işe yaramadı. Sonrasında Pubg experimental server'ı yükledim, açarken hata verdi. BattlEye güncellenemiyor dedi. Tahminen dosya/klasör okuma yazma hatası olabilir diye düşündüm. Common Files'deki BattlEye klasörüne everyone'a tam yetki verdim. Tekrar oyunu açmaya çalışırken bu sefer küçük bir pencerede BattlEye başarıyla güncellendi yazısı çıktı. Sonrasında oyun sorunsuz açıldı.

Pubg experimental server'ı yüklemem lazım mı

C:\Program Files (X86)\Common Files\BattlEye

Bu klasöre Windows'tan yazma yetkisi vermeniz gerekiyor. Ben everyone'a yetki verdim, belki mevcut Windows kullanıcısına yetki vermek de sorunu çözebilir.

Geri
Yukarı