PUBG Sizce İyi Bir Oyun mu?

Evet soru başlıktaki gibi. Her yerde PUBG oyununun reklamlarını, kaç sattığını ya da kaç milyon kişinin oynadığını görüyorum. Mantık güzel ama optimizasyon çok kötü. FPS dropları oluyor, FPS iyi sistemlerde bile yerlerde, tek bir oyun modu var. Ve en kötü yanı firmaların bu tip yarım yamalak oyunları görüp nasıl olsa satar mantığıyla piyasaya sürmesi. Sizce PUBG yeterli ve iyi bir oyun mu ?
Pubg yi büyük bir hevesle aldım baya oynadım tek başıma ama artık oynamıyorum pek tek başına sıkıyo oyunda duo sxuad modları var tanımadıın kişiler ile eşleştiriyo o da bi süre sonra sıkıyo

PUBG'nin bir akım olduğuna sonuna kadar katılıyorum. Ama parasını haketmediği konusuna karşıyım. Ayrıca oyun neden indirime girsin? Oyun zaten çatur çutur satıyor. Siz olsanız indirim yapar mıydınız? Dur ben cevap vereyim. Hayır. Oyun görsel olarak (İyi sisteme sahip olanlara) çok iyi bir deneyim sağlıyor. Optimizasyon diye ağlayanlar gitsin The Forest, H1Z1, RUST, DayZ oynasın. Sonra gelsin konuşsun. Oyun size bunu yapacağım bunu vereceğim bunu yapabileceksiniz falan demiyor, dediği şey "70 lirayım. TripleA değilim hayvani bir bütçem yok hiçbir şeyi tam yapamadım. Ama her şeyden diğerlerine göre daha fazla yaptım. Rekabetim daha fazla. Diğerleri kadar saçma sapan değilim. Optimizasyonumu gelecek güncellemelerimle düzelteceğim (ki bayağı düzelttim). Hilecilerle daha fazla savaşıyorum. ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ. O KADAR YAYINCI OYNUYOR İZLEYİN ONA GÖRE KARAR VERİN". Dediği şeylerin az bir kısmına değindim. Kimse bana oyunun başarısız bir oyun olduğuna inandıramaz. Çünkü değil.

10 üzerinden değerlendirirsem en az 8 vereceğim bir oyundur. Piyasada tarz olarak daha iyisi var mı? Yok! Burada yorum yapan çoğu kişi malesef objektif değil.

Oyunu satın aldım ve 1.5 saat oynayıştan sonra iade ettim. Oyunun mekanikleri bana dönemin çok ama çok gerisinde geldi. koşarken sağa sola bakıştaki fare ile girilen değişik pozisyonlar olsun recoil olsun heal basınca anında canını doldurması olsun vb. Böyle tarz bir oyunda x8 x4 gibi dürbünler olmamalı. Tamamen oyunun zevkini kaçırıyor sana ateş eden biriyle kapışabilmelisin. 500m ileriden seni vuran ve göremediğin bir adamla kapışmanın zevkli bir yanı yok.

Oyunun patlama nedeni tamamen insanların h1z1 dota CS go ve lol den sıkılmış olmaları, başarılı reklam kampanyaları ve oyun ilk çıktığında 300 liraya satılan kıyafetten başka birşey değil. H1z1 den güzel yanı silahlara dürbün hariç(x2'den sonrası kaldırılmalı) ekipman takılabilmesi, h1z1 in iyi yani craft yapılabilmesi ve çantada ek kask, kalkan taşınabilmesi.

Kısacası benim gözümde 70 lira vermeye değmeyecek bir oyun. İleride tekrar alır mıyım? 20 liraya düşerse alırım kütüphane de dursun diye. Onun yerine h1z1 indirim dönemlerinde ve çeşitli sitelerde şuan bile 7.5 liraya satılıyor. Sevmezsen iade edersin en kötü giden 7.5 liran olur 70 liran değil.

Bir oyunun bütün bug larını çözmek zaten mümkün değil, o yüzden ona takılmıyorum. genel olarak eğleniyor muyum? eğleniyorum. Parasını da hakediyor. Dua edin yurtdışında 30 liraya sundukları oyunu Türkiye de dolara endeksli satmıyorlar.

H1Z1 ve PUBG'yi de yeterli bir süre oynamış birisi olarak söylüyorum, ikisi de güzel oyunlardı. Battle royale türü için diğer oyunlar yetersiz kalıyordu. Fakat PUBG'nin sevilmeme nedeni (ki ben de aynı fikre katılıyorum) diğer oyunlara göre gerçekten şişirilmiş olması; CS:GO ve DotA 2 gibi devasa oyunların çevrimiçi oyuncu sayısını üçe, dörde katlamasına rağmen aslında bu kadar değerli bir oyun olmaması. Oyun piyasasında bu üç oyundan çok daha kaliteli oyunlar var fakat çok daha az oynanıyorlar. PUBG ise tüm zamanların en çok oynanan oyunu oldu denebilir. Bu kadar oynanmayı hak etmeden ödüllendirilmesi birçok oyuncunun oyuna antipati duymasına sebep oldu.
Benim düşüncem bu yönde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı