PUBG Sizce İyi Bir Oyun mu?

PUBG oyundan öte bir akım, tıpkı CS GO ve LoL gibi. Yeni nesil online odaklı oyuncuların klasik shooter ve MOBA lardan sıkılması, fiyat olarak AAA bir oyundan çok daha ucuz ve tamamen rekabetçi odaklı olmasıyla adeta aranan kan oldu. Size herhangi bir deneyim vaat etmiyor tıpkı bundan öncekiler gibi, yapmanız gereken arenaya inip önünüze çıkan herkesi öldürmek ve hayatta kalan son kişi veya takım olmak.
Oyunun bana göre en iyi yaptığı şey doğru zamanda çıkması.
Yeterli ve iyi bir oyun olması tamamen sizin oyuncu kimliğinizle ilgili. Eğer başkalarıyla rekabet etmeyi seven, şans faktörünü kabul eden bir oyuncuysanız tam size göre, fiyatını sonuna kadar hakediyor. Yok eğer bir deneyim edinmek için oyun oynuyorsanız, oyunlardaki sesler, sanatsal tasarımlar, anlatılan hikayeler çok daha önemliyse kaç sattığına aldırış etmeyin fiyatını haketmiyor :)

Eğlenceli ama iyi bir oyun değil. Mekanikleri zayıf, eklenmesi gereken çok şey var, Fortnite bile hilecilere karşı önlem almışken bu oyun daha hiç ilerleme kaydetmedi.

H1Z1'den aldığım zevk ne kadar ise, PUBG oyunundan da aldığım zevk o kadardı. Evet, PUBG, H1Z1'den daha iyi, daha güzel ama açıkçası arada süper bir fark yok. Arkadaşımın evinde PUBG oynamıştım ve çok fazla aaa-ooo yapmamıştım. PUBG vs H1Z1 deseler, tabi ki de PUBG kazanır. Ama H1Z1 gibi bir oyunum varken, PUBG gibi bir oyuna o kadar para vermeyi saçma buluyorum. Zaten o kadar parayı hak etmeyen bir oyun. Niye bu kadar tuttuğunu bende anlayabilmiş değilim.

Dayz, H1Z1 gibi oyunları oynamış biri olarak söylüyorum. Boşa kazık yeme boş ver.
Yayıncılar tarafından trend olmuş. Sorunlarla, hileci oyuncularla ve LOL'den bildiğin küfürbaz kitlenin olduğu bir oyundur.
Nerede çokluk orada bokluk lafının geldiği noktadır.
1 yada 2 sene sonra unutulur. Bana göre boşa zaman kaybıdır.

Ek olarak optimizasyon sorunu düzeliyor diyenlere kısaca söylemek isterim. Oyun tam sürüm olması halen sorunlu olduğu anlamına gelmiyor. Adamların optimizasyondan anladığı tek şey çimlerin olmadığı bir çöl haritası yapmaktır. Harita gelişi güzel boş araziye 2-3 yerleşim yerinden ibarettir. Oyun yapımcıları PUBG'den kazandığı paranın çoğunu kendi hayallerinde yapmak istediği oyun olan aşağıdaki oyuna yatırmaktadır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı