Zafer Partisi sizce iyi bir parti mi?

Zafer Partisi iyi bir parti mi?

• Evet, iyi bir parti.

Oy: 99 46,9%
  • Hayır, foşik kötü bir parti.

Oy: 37 17,5%
  • Emin değilim/Tarafsızım

Oy: 75 35,5%

• Oy verenlerin toplamı
    211
  • Anket şu tarihte sona erecek: .
Şu an mülteci konusunda sert tavırları iyi bir parti yapmaz bunu zaman göstercek daha genel seçime bile giremiyor bir sonraki genel seçimi beklemek gerek.

Hangi partiye oy vereceğiz o zaman ? Siyaset bu her zaman kirlilikler vardır. Ayrıca teröre bulaşmayan parti yok a dan z sine hepsi geçmişte bu haltı yedi.
Teröre bulaşmayan parti yok diyorsun ama 'bulaşma' var 'bulaşma' var. İktidar partisinin seçim sürecinde teması oldu. Ama objektif bakan bunun kan bağı gibi olmadığını net görür. PKK'nın doğu bölgesinde fikren darbe yemesine sebebiyet verdi o dönem. PKK karşılığını mermiyle verince de gereken yapıldı. Bugün teröre nefes aldırılmıyor. Muhalefete baktığın zaman hiç yorum yapmama gerek bile yok. Her türlü ittifak içindeler. Ben burada onu bunu savunmuyorum. İktidara kızdım diye yılana sarılmam. Gerekirse boş oy atarım. Muhalefet teröre bulaşmış vaziyette. Ulu önderimizin partisinden vekiller “SİHA'lar piknik yapanı vuruyor” diyor. O yüzden duygusal değil analitik bakmak lazım. Muhalefetin organik bağ kurduğu net. İktidar hiç olmazsa koyun koyuna gitmiyor. Öcalan'ın kardeşini TRT'ye çıkardılar diye eleştirilen iktidar hiç olmazsa adama PKK karşıtı konuşma yaptırdı. Muhalefet iktidarı indirecek diye resmen terör safında söylem ve hareketler içinde. Ümit Özdağ'a gelince tekrar; kendisine taban yaratmaya çalışan ve daha önce dediğim gibi düne kadar İP'teydi. İP'in de muhalefet çerçevesinde HDP'ye istemem yan cebime koy politikasını izlediğini küçük çocuklar biliyor.

Bak böyle bir parti.

Ortamlarda "Sarı muhalefet" dersin kim bilecek :D

bartu-soral-suleyman-soylu.jpg
FSarhe_XsAELMEp.jpg
FSarhhuXwAIZ5Qb.jpg

Benim gözüm de tek elde tutulur vaadi mültecileri göndermek olan parti. Ümit Özdağ vaatlerini biraz daha anlatmalı sadece mültecileri göndereceğiz demekle olmaz yayınlara ve programlara çıkıp vaatlerini söylemesi lazım. ( Mültecileri göndermek dışında bir vaadi varsa da ben görmedim )

Başkanı dönekken parti iyi olsa ne olur? Adam İslamcı ve özgür düşünceden en az uzub adam kadar nefret ediyor. Başa gelse mülteciler dışında bir şeyi düzeltemez hatta onu bile düzeltmeyebilir. Sunduğu çözümler CHP'nin önceden açıklamış olduğu politikalar olup 1 yılda 8 milyon insanı göndereceğiz demesi çok ütopik. Kendisinin kesinlikle parti kurmam diyip parti kurması veya Ayasofya cami olmadan önce hakkında Ayasofya cami olmalı, Atatürk hayatta olsa cami yapardı demesi de bir hayli komik.

Geri
Yukarı