PUBG Takılma Sorunu

ESY

Kilopat
Daha fazla  
100 FPS'de bile takılıyor oyun anlayamadım 70-80 FPS alıyorum oyun takılıyor özellikle de oyun başında.

Takılmalar oyun başladıktan 30 saniye sonra gidiyor ama yinede nadiren takılıyor.

Sistemim:

• GTX 960 4G
  • İ5 4460
  • 8GB RAM
  • Z97 GAMİNG 3
  • 600W PSU
  • 1080p Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
30 saniye sonrasında da arada fps düşüşü ya da hareket ettiğinizde sanki bir kasılma oluyor mu?
Evet bazen oluyor , mesela normal çatılarda dolaşıp loot yapıyorum V-Sync açıksa 53 fps ye düşüp sanki 20 fps gibi oluyor 1 saniyeliğine.
V-Sync kapalı ikende direk takılmalar oluyor ara sıra , sürekli değil.

Evet bazen oluyor , mesela normal çatılarda dolaşıp loot yapıyorum V-Sync açıksa 53 fps ye düşüp sanki 20 fps gibi oluyor 1 saniyeliğine.
V-Sync kapalı ikende direk takılmalar oluyor ara sıra , sürekli değil.
Bende de oluyor, artık oyunun sıkıntısı o :) Optimize edilmiş bir oyun değil işte zamanla iyileşiyor hala.

Sürücü güncellemelerini kontrol edin.
Autoruns ile arka planda çalışan görevleri kontrol edin.
Kullanmadığınız yada sistemde aşırı yük bindirebilecek uygulamaları kapatın.
Autoruns for Windows - Windows Sysinternals
Sata disklerden kaynaklı olan ani takılmaları önlemek için aşağıdaki programı deneyiniz.
Intel Rapid Storage Technology (RST)
Temel sistem bakım yönergesindeki işlemleri uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Yazdıklarınızı akşam uygulayıp size geri döneceğim.

Yüksek MHz değerine sahip bir RAM Kullanınız 16 GB 3000 MHz işinizi görecektir ikincisi olarak arkadaşlarımızında dediği gibi oyunu SSD'ye kurunuz hala takılmalar yaşanıyor ise bu oyunun bir sorunudur.

Yüksek MHz değerine sahip bir RAM Kullanınız 16 GB 3000 MHz işinizi görecektir ikincisi olarak arkadaşlarımızında dediği gibi oyunu SSD'ye kurunuz hala takılmalar yaşanıyor ise bu oyunun bir sorunudur.
Arkadaşlar lütfen problemin sebebini tam olarak anlamadan kimsenin elini, cebine attırmayın.
Aynı sistem farklı oyunlarda problem yaratmıyorsa büyük olasılıkla oyun kaynaklı bir sorundur.

Zaten Pubg; Optimizasyon sorunları ile boğuşulan bir oyun. Açılan konuların haddi hesabı yok.
Sen gidip 16GB 3000Mhz bellek + SSD önerirsen, konu sahibi yorumunu ciddiye alıp harcama yapsa adamı boş yere masrafa sokmuş olacaksın :)

Takılmalar yaşayanlar AIDA64 ile sistem sıcaklıklarına detaylıca baksın. CPU - GPU - HDD ve özellikle RAM bellek kullanım değerlerine göz atsın. Bunlarda problem göremiyorsa ve başka oyunlarda problem olmuyorsa; Boş yere problem aramasına gerek kalmaz bu sayede.

Aynı sorun arkadaşımda da oldu. Sorun PSU'dandı kendi PSU'umla denedim sistem normale döndü. Geri arkadaşımın PSU'sunu denedik düzeldi.
Sorunumu çözememiştim, Zaten üniversite nedeniyle notebook alacaktım, buda bahanem oldu. HP Omen 15 C007NT modelini aldım ve memnunum. Takılma sorunu falanda yapmıyor ayrıca :D
Arkadaşlar lütfen problemin sebebini tam olarak anlamadan kimsenin elini, cebine attırmayın.
Aynı sistem farklı oyunlarda problem yaratmıyorsa büyük olasılıkla oyun kaynaklı bir sorundur.

Zaten Pubg; Optimizasyon sorunları ile boğuşulan bir oyun. Açılan konuların haddi hesabı yok.
Sen gidip 16GB 3000Mhz bellek + SSD önerirsen, konu sahibi yorumunu ciddiye alıp harcama yapsa adamı boş yere masrafa sokmuş olacaksın :)

Takılmalar yaşayanlar AIDA64 ile sistem sıcaklıklarına detaylıca baksın. CPU - GPU - HDD ve özellikle RAM bellek kullanım değerlerine göz atsın. Bunlarda problem göremiyorsa ve başka oyunlarda problem olmuyorsa; Boş yere problem aramasına gerek kalmaz bu sayede.
Forumda çok fazla kulaktan dolma bilgilerle yada orada burada okuduğu şeylerle ezbere bilgi veren var. Hiç acaba başka bişeydenmi diye düşünmüyorlar, RAM' i değiştir, PSU değiştir, Şunu değiştir bunu değiştir. Örnek verenlerden bahsetmiyorum. Yinede hepinize teşekkürler yardımlarınız için.
Lütfen bu bahsettiğim arkadaşlar sırf mesaj olsun diye birşeyler yazmayı bıraksınlar.

100 FPS'de bile takılıyor oyun anlayamadım 70-80 FPS alıyorum oyun takılıyor özellikle de oyun başında.

Takılmalar oyun başladıktan 30 saniye sonra gidiyor ama yinede nadiren takılıyor.

Sistemim:

• GTX 960 4G
  • İ5 4460
  • 8GB RAM
  • Z97 GAMİNG 3
  • 600W PSU
  • 1080p Monitör
Tam Ekran duzeltmelerini devre dışı bırak yapman gerekiyor. Şu anda Tslgame yolunu hatırlamıyorum. Onu bulup sağ tık, özellikler, uyumluluk sekmesinden, Tam Ekran düzeltmelerini devre dışı bırak yaparsan düzelir sanırım.

Tam Ekran duzeltmelerini devre dışı bırak yapman gerekiyor. Şu anda Tslgame yolunu hatırlamıyorum. Onu bulup sağ tık, özellikler, uyumluluk sekmesinden, Tam Ekran düzeltmelerini devre dışı bırak yaparsan düzelir sanırım.
Son mesajımda belirttiğim gibi sistemi sattım ve yerine HP Omen 15 C007NT modelli notebook' u aldım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı