Çözüldü PUBG Tam Ekranda Kalın Yeşil Çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

badcat91

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, sorunum PUBG'de tam ekran modununa alınca yeşil kalın çizgiler geçmeye başlıyor ekranda. Tam ekran pencere moduna aldığımda hiçbir sıkıntı çıkmıyor. Ama oyunu tam erkan oynamak istiyorum. GTA 5 tam ekran full HD tüm her şey ultrada gram kasma yeşil çizgi herhangi başka bir sorun yok. Diğer oyunlarda da böyle hiçbir sorunum yok. Afterburner'daki sıcaklarım gayet normal. Sistem özelliklerimi de aşağı yazıyorum. Bu arada sorun ekran kartı sürücüm 388.00 iken yapmıyordu. Güncelleme yaptım yaklaşık 2 haftadır durum bu.
  • Kasa: Akasa Venom LX
  • Güç Kaynağı: Cooler Master Slient Pro 1050W 80+ Gold
  • Anakart: MSI Pro Carbon Z170A
  • İşlemci: Intel i7-6700K
  • İşlemci Soğutucusu: Akasa Venom A20 240mm
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1080 GAMING X+ 8G
  • Ses Kartı: Creative Sound Blaster Zx
  • Bellek: Kingston HyperX 32 GB DDR4 Fury Black 2400MHz
  • Kart Okuyucu: Akasa InterConnect Pro
  • Optik Sürücü: LG GH24NSD0.ASAR10B 24 X DVD-RW
  • Yazıcı : Epson L210
  • Ses sistemi: Logitech x540 5.1
  • Ekran: Asus VS278H 1MS 27" 60hz Full HD 1920x1080

Kendi sorunumu bir kaç deneme yanılma ile kendim çözdüm. Arkadaşlar hem FPS drop azaldı hem yeşil çizgi sorunu ortadan kalktı. NVIDIA 388.13 ve 388.31 sürümleri cidden sorunlu. Bunun için NVIDIA ile görüşmek gerekli ama nasıl yapılır bilmiyorum. @Recep Baltaş beyden bu konuda yardım istiyorum. En stabil sürüm 388.00 bana göre. Ne yeşil çizgi var, ne FPS drop kaldı.

Aynı sorun bende de var ve sanırsam ekran kartının clock hızını değiştirince farklı tepkiler veriyor. Bende önceden yeşil kırmızı mavi... (renk karışımları) şeklinde yanıp sönmeliydi. Oyunu silip ssdye kurdum ve ekran kartımın clock hızı fazla. Şimdi sizdeki gibi oluyor.

Aynı sorun bende de var maalesef :( Bi kaç yerde okuduğuma göre donanımsal olması muhtemelmiş. Ekran kartını çıkarın, temizleyip tekrar takın diyordu. Bugün yapmaya çalışırım ondan sonra son durumu yazarım buraya.

Kasanın içini açtım, güzelce temizledim, her şeyi söktüm geri taktım ama düzelmedi :cry: Bu arada sorun sadece PUBG'de değil birçok oyunda oluyor. (Ama bütün oyunlarda da değil :D )

Nvidia Denetim Masası>Çözünürlük Değiştirme>Aşağıdaki Ayarları Uygula> Nvidia Renk Ayarlarını Kullan
Bunu yaparsan yeşil çizgiler kaybolacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı