PUBG ve Valorant ekran kartı sürücüleri çöktü uyarısı

İşletim sistemi
Windows 10

guldals

Hectopat
RAM
16 gb
Ekran kartı
Rtx asus 3060oc
Anakart
Asus h610m-r
İşlemci
İ5 12400f
Dün aldığım bilgisayarda PUBG ve Valorant oynayamiyorum. PUBG de farklı bir uyarı veriyor DX11 hatası diye Valorant'ta ekran kartı sürücüleri çöktü diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dxweb ile DirectX yüklemelerini yaptınız mı?

a27d7eb8-745c-481c-9498-742918157042.jpg

Dxweb ile DirectX yüklemelerini yaptınız mı?

Evet ama bu uyarıyı verdi ama internette bir sıkıntı yok

Dosya Ekleri

• 4e475683-4a2d-4cd2-960f-e75948814950.jpg
    4e475683-4a2d-4cd2-960f-e75948814950.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 16
Oyun açıldı antrenman modunu geçtim sonra bu hatayı verdi ve dediğiniz çoğu şeyi bilmiyorum bu konularda biraz caHİLİM

Estağfurullah öyle dememek lazım. Bir de direkt olarak Windows 11 yükleseniz daha iyi olurdu. Intel'in 12. nesil işlemcileri Windows 11 ile daha stabil çalışıyor. Bir de dxweb yanında .NET Framework kütüphaneside yüklenilmesi lazım. Size bir uyarı çıkartması gerek. .net Framework yüklenecektir şeklinde. Bu yüklemeyide yapın. Eğer ki dxweb yüklenmiyorsa Windows Update'leri tamamlayıp bilgisayarınıza ait sürücüleri yükleyip sonra tekrar deneyin.

Format sonrası ilk başta driverları yüklemeniz gerek eğer ki yapmadıysanız bu sitede Windows 10 seçip driverları indirip kurun.
Sonrasında Intel Support assistant kurup Intel sürücülerini güncelleyin.
Sonrasında NVIDIA ekran kartı sürücüsü güncellemesini indirip yükleme yapın.

Estağfurullah öyle dememek lazım. Bir de direkt olarak Windows 11 yükleseniz daha iyi olurdu. Intel'in 12. nesil işlemcileri Windows 11 ile daha stabil çalışıyor. Bir de dxweb yanında .NET Framework kütüphaneside yüklenilmesi lazım. Size bir uyarı çıkartması gerek. .net Framework yüklenecektir şeklinde. Bu yüklemeyide yapın. Eğer ki dxweb yüklenmiyorsa Windows Update'leri tamamlayıp bilgisayarınıza ait sürücüleri yükleyip sonra tekrar deneyin.

Format sonrası ilk başta driverları yüklemeniz gerek eğer ki yapmadıysanız bu sitede Windows 10 seçip driverları indirip kurun.
Ben vatan bilgisayardaki adama 1900 tl verdim ekstra 6 yıllık anti virüs ve Windows u o kendi kurdu ama format atarsan bu Windows gider dedi

Mesela demin pes 2024 ü indirdim oyun açtı tam maça girerken pc dondu beni oyundan artı sistem gereksimleriniz bu oyun için yeterli değil dedi

Ben Vatan Bilgisayar'daki adama 1900 TL verdim ekstra 6 yıllık anti virüs ve Windows'u o kendi kurdu ama format atarsan bu Windows gider dedi

Sizi keke getirmiş. Orijinal Windows kutulu lisansı satmış olsa ömür boyu o bilgisayarda istediğiniz kadar format atma imkanı sunar. Mümkünse iadeye götürüp iadeye verin (Format sonrası Windows lisansı gidiyorsa size 50 TL'lik lisanslardan satmışlardır. Kandırma politikası uygulamışlar). Format atmak zor değil. Bir şekilde size burada yardımcı olmaya çalışırız (Düzgün uygun fiyata OEM lisansda buluruz format sonrası gitmez.). Fiyat olarak makul bir fiyata almadıysanız götürüp sorunları söyleyin iade etmek istediğinizi belirtin. 6 aylık antivirüsü birçok firma bedavaya veriyor zaten. Ayrıca Windows'un kendi güvenlik duvarı antivirüslerden daha sağlıklı. Yüklenen antivirüsler bir de PC'yi gereksiz yavaşlatıyor. Vatana durumu danışın. Dediğim gibi fiyat fırsat fiyatı değilse iade etmeye çalışın. Buradan imaj kurulumu için size başka bir sistemde yardımcı oluruz.

Mesela demin PES 2024'ü indirdim oyun açtı tam maça girerken PC dondu beni oyundan artı sistem gereksimleriniz bu oyun için yeterli değil dedi

Sürücüler yüklenmediğinden, DirectX kütüphanesi yüklenmediğinden ya da uygulamaya destek veren .net kütüphaneleri yüklenmediğinden yapar.

Sizi keke getirmiş. Orijinal Windows kutulu lisansı satmış olsa ömür boyu o bilgisayarda istediğiniz kadar format atma imkanı sunar. Mümkünse iadeye götürüp iadeye verin (Format sonrası Windows lisansı gidiyorsa size 50 TL'lik lisanslardan satmışlardır. Kandırma politikası uygulamışlar). Format atmak zor değil. Bir şekilde size burada yardımcı olmaya çalışırız (Düzgün uygun fiyata OEM lisansda buluruz format sonrası gitmez.). Fiyat olarak makul bir fiyata almadıysanız götürüp sorunları söyleyin iade etmek istediğinizi belirtin. 6 aylık antivirüsü birçok firma bedavaya veriyor zaten. Ayrıca Windows'un kendi güvenlik duvarı antivirüslerden daha sağlıklı. Yüklenen antivirüsler bir de PC'yi gereksiz yavaşlatıyor. Vatana durumu danışın. Dediğim gibi fiyat fırsat fiyatı değilse iade etmeye çalışın. Buradan imaj kurulumu için size başka bir sistemde yardımcı oluruz.

Sürücüler yüklenmediğinden, DirectX kütüphanesi yüklenmediğinden ya da uygulamaya destek veren .net kütüphaneleri yüklenmediğinden yapar.
Şimdi bana bu sistemi çok ucuza verdi normalde bu sistem ütopyadan tektek baktığımda 30.500 tl ben 21.000 tl aldım sadece şuanda ne yapmam gerek bilmiyorum bir bilgisayarcıya gidip yeni baştan mı kurdursam ?

Yeni konular

Geri
Yukarı