PUBG'de Oyunun Aniden Kapanma Sorunu

Vaniccx

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah PUBG oynuyordum, tam 3 kill aldım 20 kişi kaldı araba ile alana gidiyordum. Oyun aniden kapandı, bugün olmaya başladı. Sebebi ve çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma olabilir. Daha detaylı bilgi verin ve sistem özelliklerinizi yazın.

8 GB RAM
DirectX 12
GeForce 940M 2 GB
Intel Core i5 4210M
64 Bit
2.60GHz
Normal olarak ortalama 35 - 40 arası FPS alıyorum oyunda ve diğer oyunları 1 kaç saat oynasam bile oyundan atmıyor. Sadece PUBG'de oluyor.
Daha ne gibi özellik söylememi istersiniz (eksik yazmışsam).

Sıcaklık değerlerinizi yazabilirseniz veya SS alıp atabilirseniz biraz olsun yardımcı olabiliriz. Bilgisayarınız ısınıyor olup ilk önce frekansı keser ardından yetersiz kalırsa kendisini korumak amacıyla kapatır. Sizin sorununuzda bu yönde olabilir. Ayrıca konuyu baya hortlatmışsın tebrikler :D

Sıcaklık değerlerinizi yazabilirseniz veya SS alıp atabilirseniz biraz olsun yardımcı olabiliriz. Bilgisayarınız ısınıyor olup ilk önce frekansı keser ardından yetersiz kalırsa kendisini korumak amacıyla kapatır. Sizin sorununuzda bu yönde olabilir. Ayrıca konuyu baya hortlatmışsın tebrikler :D
sck: sıcaklık
klnm: kullanım

Adsız.png

Sıcaklık gayet normal durumda. Sorununuz PSU'da olabilir belkide. Eğer güç yetersiz gelirse tekrar kapanmalar olabilir. Tavsiye edebileceğim şeyler driverlarınızı bir kontrol etmek veya bir formatta olabilir bu. DDU (Display Driver Unistaller) kullanarak Driverlarınızın hepsini silip tekrardan da yükleyebilirsiniz. Bu konuda birkaç video var YouTubeda. Bunun haricinde ReShade programını kullanıyorsanız PUBG oynarken kaldırmanızı öneririm. Önerebilieceğim şeyler bunlar umarım herhangi biri işe yarar senin için.

Kardeşim sıcaklığın gayet normal. Sistem orta (benim için) ama bendede oluyor. Bence başka bilgisayarın varsa onunla dene ve onun özelliklerini yaz. Diğer bilgisayarın varsa onun özellikleri ve onda kapandı mı söylersen sorununu çözebilirim?

Kardeşim sıcaklığın gayet normal. Sistem orta (benim için) ama bende de oluyor. Bence başka bilgisayarın varsa onunla dene ve onun özelliklerini yaz. Diğer bilgisayarın varsa onun özellikleri ve onda kapandı mı söylersen sorununu çözebilirim.
Kardeşim bana da yardım eder misin? Ya GTX1050 Ti 8 GB3000MHz RAM Ryzen1600 işlemci.
Sıcaklık gayet normal durumda. Sorununuz PSU'da olabilir belkide. Eğer güç yetersiz gelirse tekrar kapanmalar olabilir. Tavsiye edebileceğim şeyler driverlarınızı bir kontrol etmek veya bir formatta olabilir bu. DDU (Display Driver Unistaller) kullanarak Driverlarınızın hepsini silip tekrardan da yükleyebilirsiniz. Bu konuda birkaç video var YouTube'da. Bunun haricinde ReShade programını kullanıyorsanız PUBG oynarken kaldırmanızı öneririm. Önerebilieceğim şeyler bunlar umarım herhangi biri işe yarar senin için.
Güç kaynağım 650W pek bir sorun yok gibi: /
Sorun çözüldü. Ben çözdüm arkadaşlar. Oyuna girin sonra ayarlara girin. Oradan tam erkanı pencere yapın sonra tam ekran(pencere) yapın sonrada bir kaç oyun öyle oynayın. Bu arada lobiden lobiye giderken değişio olay tekar tam ekran oluyor ama ayarlarda pencere olarak gözüküyor. Onu da terkar dediğimi uygulayarak tam ekrandan çıkartın dediğimi gibi bir kaç oyun böyle oyun oyunu girip çıkarak mesela 1 gün böyle idare edin. Sonra oyuna girin ayarlarda tam ekran yerine tam ekran pencerededir oyun ona ellemeyin. Zaten bu dediklerimi yaptığınızda oyun tam ekran yani pencere falan yok ama ayarlarda tam ekran pencere yazıyordur. Ya neyse böyle yaptım düzeldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı