PUBG'de R5 5600G ile R5 5600X işlemci farkı hissedilir mi?

cennnker82

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8x2 3200mhz Apacer Panther-Golden
Anakart
Asus Prime B450M-K II
Elimdeki hazır sistemde Ryzen 5 5600G var. Ben bunu Ryzen 5 5600X ile değistirmek istiyorum. Ekran kartım ASUS Dual RTX 3060 V2 12 GB.
Mevcut işlemcide aksiyon esnasında hele sis bombası vs atilınca FPS 70-90 arasina iniyor. Bu degişimin maliyeti bana 750 TL gibi olacak. Buna değer mi? FPS daha yükselir mi 5600X ile değişim yaparsam. Önerilerinizi bekliyorum.

5600G = 5500+GPU

Eğer ekran kartınız var ise değiştirebilirsiniz. 5600X yerine normal 5600 tercih edin.

Sorunun cevabı 07:25'te:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merak ettiğim şey şu. O bahsettiğin anlarda FPS 70-90 arasına düştüğünde ne oluyor? Böyle oyunlar oynamıyorum belki ama neden kafana taktığını tahmin edebiliyorum. Ancak 70-90 FPS de senin o anki vuruş kabiliyetini etkilemez ki.

Sorunun cevabı 07:25'te:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merak ettiğim şey şu. O bahsettiğin anlarda FPS 70-90 arasına düştüğünde ne oluyor? Böyle oyunlar oynamıyorum belki ama neden kafana taktığını tahmin edebiliyorum. Ancak 70-90 FPS de senin o anki vuruş kabiliyetini etkilemez ki.
Etkiler.

Bunun psikolojik bir şey olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen oynarken FPS göstergesi açık oynuyorsunuz. Bunu kapatarak oynasanız FPS düştüğünün bile farkında olmayıp, haliyle bu durumu kafaya takmayıp aynı performans ile oynayabilirsiniz eminim.
Cs için konuşacağım. Fps olarak sabit 180 alıyorum nadiren de olsa 140-130 civarına düşebiliyor ve ben bu farkı fps monitör kapalı olsa bile hissedebiliyorum.

Geri
Yukarı