R5 5600G ile R5 5600 arasındaki performans farkı nedir?

Sorun senin yanlış bilgi vermen. Hala olayi anlayamadin mi? Farklari yok demissin. Bizde dogrusunu anlattik zaten.
Senin idrak edememe sorunlarin var sanirim.
:D güldürdün gece gece. 16 mb ön bellek ile 500 fps fazla alır atomu parçalarsınız siz. 165 hz monitörüyle girdiğinde 1000 FPS ALSA NE DEĞİŞECEK bunu bana söylermisin? detay verip kafa karıştıracak bi fark yok arada

:D güldürdün gece gece. 16 MB ön bellek ile 500 FPS fazla alır atomu parçalarsınız siz. 165 Hz monitörüyle girdiğinde 1000 FPS ALSA NE DEĞİŞECEK bunu bana söyler misin? Detay verip kafa karıştıracak bir fark yok arada

Ben neyden bahsediyorum, sen neyden bahsediyorsun? Sen diyorsun ki 5600G ile 5600 arasindaki fark yok diye. Bizde bunu yanlış bilgi oldugunu soyleyip dogrusunu duzeltmeye calisiyoruz. Sense konuyu baska yerlere cekmeye calisiyorsun.

@RAGNARst Input lag? Ayrıca dediğimiz şeyi görmezden gelip kafanıza göre gitmeye devam ediyorsunuz, olay aradaki farkın boyutu değil. Sizin fark olmasına rağmen fark yok demeniz.

Sonuç olarak adam valorantta misal 165 hz monitörüyle girdiğinde 12389012392131 FPS alsa ne değişecek hayatında onu da yazarmısın rica etsem? Neden bu kadar ince detaylara takılıyorsunuz ki herkes teknik adam kesilmiş. Büçte farkı çıkıyorsa bal gibide 5600 alınır usta

Yazayım, önemli olan ekranda gördüğü 5000 FPS değil, %1 low ve %0.1 low FPS değerleridir. Bu da tekli çekirdek gücünden ve Ryzen işlemcilerde önbellekten gelir. "Input lag" denen şehir efsanesini kenara bırakıp gerçek bilgi veriyorum.

165Hz monitöründe 350 FPS ortalama alıp, %1 low FPS 180 civarında kalıyorsa maksimum akıcılığı yaşarsın. Fakat 165Hz monitöründe 300 FPS ortalama alıp, %1 low FPS 140 civarında kalıyorsa karşımıza "aldığım FPS yüksek ama akıcı hissettirmiyor" sorunu çıkar. Bunun da örneklerini bu forumda açılmış yüzlerce konu arasından bulabilirsin.

Kısaca iyi bir işlemci, iyi performansın kalbidir ve ekran kartına kıyasla güçlü kalsa bile sana faydası olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı