PUBG'de RTX 3050 %100 olmuyor

Hocam ayarları ultraya alıp ekran kartına yük bindirmesini ben de biliyorum ama oyun ffp Online bir oyun olduğu için öyle bir şansım yok yaparsam FPS'im düşer. Ben sadece düşük ayarlarda 110 FPS alırken ekran kartı niye yükselmiyor demiştim. Neyse sorunu çözdüm, açtığım konuda soru işareti koymadığım için 1 saat uyarı verdi admin arkadaşlar sağ olsun yazılarınızın hepsini gördüm cevaplayamadım hakkınızı helal edin :) bu arada darboğaza sokmak gibi bir niyetim yok o arkadaş biraz saçmalamış.

Hocam teşekkür ederim sayende ekran kartını %100 kullanıyor FPS de çok fazla değişiklik olmadı akıcı bir şekilde oynuyorum.
Çözülmesine sevindim. Ama merak etme ultraya alsan da fps düşmezdi. Çünkü ekran kartı kullanımı grafiği arttırdıkça artar. Aşağı yukarı uyguladığınız çözüm de buna benzer sanırım. Her online oyun işlemci odaklı olmaz. En basit örnek Warzone 2. Cs Valo gibi oyunlarda dediğini yapabilirsin elbet.

İdrak etme kapasitenizin altında ifade ettiğim için ben hatalıyım, evet. GPU bound olmak istiyor desem yabancı dil kullanmaktan ceza yiyeceğim.

Technopat'ın yavaş yavaş ölmesine şaşırmıyorum, sizin gibi insanlar doldurdu her yeri. Okumaktan teknik terim algılamaktan acizsiniz.
Adama yanlış bilgi verip bir de üste çıkıyorsun. 10 kişi burda yanıldığını söylüyoruz anlataraktan hala daha anlamıyorsun. Zeytinyağı seni.

ultraya alsan da fps düşmezdi. Çünkü ekran kartı kullanımı grafiği arttırdıkça artar.

Adama yanlış bilgi verip bir de üste çıkıyorsun. 10 kişi burda yanıldığını söylüyoruz anlataraktan hala daha anlamıyorsun. Zeytinyağı seni.

Aynen, 10 kişi aynı şeyi söyleyince kesin doğru oluyor. Evet evet Ultra'ya alınca FPS düşer mi canım, olur mu öyle şey? En doğrusunu sadece sen bilirsin.

Ultra:

ultra100.jpg

Low:

low.jpg

Aynen hiç FPS değişmiyormuş.

Aynen, 10 kişi aynı şeyi söyleyince kesin doğru oluyor. Evet evet Ultra'ya alınca FPS düşer mi canım, olur mu öyle şey? En doğrusunu sadece sen bilirsin.

Ultra:

Eki Görüntüle 1796694

Low:

Eki Görüntüle 1796695

Orasını yanlış söyledim. Alıntılayacak kadar düşeceğini düşünmeyip düzenlemedim yazıyı. Bi akıllı sensin ha. Sen ortalıkta yokken teknoloji ile ilgileniyordum ben bana low ile high arasındaki farkı anlatıyor. Sen önce darboğazın ne olduğunu öğren ondan sonra bana açıkla.

Orasını yanlış söyledim. Alıntılayacak kadar düşeceğini düşünmeyip düzenlemedim yazıyı. Bi akıllı sensin ha. Sen ortalıkta yokken teknoloji ile ilgileniyordum ben bana low ile high arasındaki farkı anlatıyor. Sen önce darboğazın ne olduğunu öğren ondan sonra bana açıkla.

Yok canım sizden akıllısı olur mu, her şeyin en doğrusunu bilirsiniz. Intel, technopat falan bunlar makale yazmış ekran kartı darboğaz yapabilir demiş burası technopat forumu değil sonuç olarak, burası kekistan forumu.

techn.png

Çok uzun yazmış technopat editörü, aynı yapay zeka gibi konuşuyor, ekran kartı darboğaz yapabilir demiş, bariz zeytinyağı gibi üste çıkma çabası, nasılsa sizden iyi mi bilecek? Onlar ortalıkta yokken sen vardın. Intel ortalıkta yokken yine sen vardın. Aynen koç git Intel'e öğret şu işi.

Ultra:

Eki Görüntüle 1796694

Low:

Eki Görüntüle 1796695

FPS değişmez diyerek konu sahibinin sisteminden bahsediliyor. Çünkü Low ayarlarda %80 GPU kullanımı ile 100 FPS veriyor ise mesela, high ayarlarda %20 daha fazla kullanılıp verecek.

Bilmiyorsanız cevap yazmayın da konu karışmasın.

Hocam ayarları ultraya alıp ekran kartına yük bindirmesini ben de biliyorum ama oyun ffp Online bir oyun olduğu için öyle bir şansım yok yaparsam FPS'im düşer. Ben sadece düşük ayarlarda 110 FPS alırken ekran kartı niye yükselmiyor demiştim. Neyse sorunu çözdüm, açtığım konuda soru işareti koymadığım için 1 saat uyarı verdi admin arkadaşlar sağ olsun yazılarınızın hepsini gördüm cevaplayamadım hakkınızı helal edin :) bu arada darboğaza sokmak gibi bir niyetim yok o arkadaş biraz saçmalamış.

Hocam teşekkür ederim sayende ekran kartını %100 kullanıyor FPS de çok fazla değişiklik olmadı akıcı bir şekilde oynuyorum.

Oyundaki en iyi ayarlar bu. Çok kez denemeler yaptım bu ayarları buldum. Nvidia denetim masasından görüntü keskinleştirmeyi açıp %50-55 arasında bir değer verin daha sonra uygulayın ve oyunu açın görüntü kalitesinde baya iyileşme oluyor.

Geri
Yukarı