Pudo kargomat gün sınırı kaçtır?

Lukass

Hectopat
Yer
İzmit
Merhaba Trendyol'dan satın aldığım ürünün teslim noktasını pudo kargomat olarak seçtim. Ürün bugün kargomata ulaşmış fakat ben en erken pazartesi sabahı alabileceğim. Aras Kargo'nun kargo takip sayfasında 3 iş günü içerisinde teslim almanız gerekmektedir yazıyor, cumartesi iş gününe dahil mi ve 3. günün sonunda mı kargo geri götürülüyor? Bu arada Trendyol'daki siparişlerim sayfasında ürünün 5 gün içerisinde alınması gerektiği yazıyor yani 3. günde mi kargo geri gidecek 5. günde mi anlayamadım tam. Eğer ben pazartesi sabahı teslim alana kadar kargo geri alınırsa nasıl bir yol izlemem gerekiyor bir de, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben geçen hafta Yurtiçi kargo ile alışveriş yapmıştım. Aynı şekilde teslim olarak Pudo kargomat seçtim. İlk 3 gün bekledim, SMS geliyordu arada. Kargonuzu alınız vs. diye. 1 2 gün daha almayınca Yurtiçi kargodan bir arama aldım. 2 gün içerisinde alınız dediler. 2. güne geldiğimizde zaten o an almaya gidiyordum ve aradılar. Yarım saat içinde almalısınız, yoksa kargoyu oradan teslim almalıyız dediler. Durumu bildirdim, şu an yoldayım. 1 saat içerisinde almış olacağım dedim ve tamam dediler. Yani kısaca ben 5-6 günlük bir süreçte aldım ve aldığım gün son günüydü. Pazartesi'ye kadar sorun olacağını sanmıyorum. Tabii benim yaşadıklarım Yurtici kargonun inisiyatifine de bağlı olabilir. Sonuçta ortak bir kargo otomatı.

Geri
Yukarı