PUP virüs müdür?

575412

Decipat
Malwarebytes ile kısa tarama yaptım, bunlar çıktı. Şimdi karantinaya aldım. Şimdi Kaspersky indiriyorum. Bunlar virüs müdür?

1679226843862.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Potansiyel olarak istenmeyen program demek. Gördüğüm kadarıyla *.ini dosyası üzerinde algılama yapmış. Zararlı olacaklarını sanmıyorum ilk algılamanın.

Alttaki programı bilmediğim için bir şey diyemem.

Malwarebytes ile kısa tarama yaptım, bunlar çıktı. Şimdi karantinaya aldım. Şimdi Kaspersky indiriyorum. Bunlar virüs müdür?

Eki Görüntüle 1707307
PUP yani gereksiz istenmeyen programlar gibi eğer çok dikkatli kullanmıyorsanız bilgisayarınızı bulaşabiliyorlar çok tehlikeli değildir ama silinmesinde fayda var.

Potansiyel oalrak istenmeyen program demek. Gördüğüm kadarıyla *.ini dosyası üzerinde algılama yapmış. Zararlı olacaklarını sanmıyorum her 2 algılamanın.
Hocam yanlışıkla bir yerden bir şeyler indirmişim. Bu eklentiler de geldi. Daha önce hesaplarım çalındığı için riske atmak istemiyorum. Sıfırlayayım en iyisi.
1679227580855.png

Üsttekilerden haberim yok ama alttaki üçlü RAV AV ile alakalı. Yüksek ihtimal programı indirirken yazanlara bakmadan "next" deyip geçtiniz o yüzden indirildi. Zararlı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ama benim sistemime indirildiğinde çok yüksek oranda RAM kullanıyordu.

Üsttekilerden haberim yok ama alttaki üçlü RAV AV ile alakalı. Yüksek ihtimal programı indirirken yazanlara bakmadan "Next" deyip geçtiniz o yüzden indirildi. Zararlı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ama benim sistemime indirildiğinde çok yüksek oranda RAM kullanıyordu.

Hocam bir şeyler indirmişim nedir diye setup u açtım sol alttaki cancel tuşlarına bastım hiç next tuşuna basmadım ama yine de bunları indirdi.

Hocam yanlışıkla bir yerden bir şeyler indirmişim. Bu eklentiler de geldi. Daha önce hesaplarım çalındığı için riske atmak istemiyorum. Sıfırlayayım en iyisi.
Eki Görüntüle 1707322
Ah şu secure internet programı. Çoğu programı indirirken kendiside iner. Bir şey indirirken dikkat edin birlikte hangi sponsorlu şeyleri indiriyorsunuz diye zararlı değiller ama boş yere bilgisayar yavaşlar.

Hocam yanlışlıkla bir yerden bir şeyler indirmişim. Bu eklentiler de geldi. Daha önce hesaplarım çalındığı için riske atmak istemiyorum. Sıfırlayayım en iyisi.
Eki Görüntüle 1707322

Kaspersky Total Security ile taratın. Geçmezse format atın ve Kaspersky'ın firewall'ını kullanmaya devam edin. Korsan program indirmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı