Pusat K3 Pro ile Redragon Brahma K586 Pro aynı klavye mi?

michealdoge

Hectopat
Yer
Müzik arıyor.
Daha fazla  
Selamlar herkese. Bilmem gördünüz mü ama ben K3 Pro kullanıcısıyım. Klavyede aradığım bütün özellikler olduğu için bütçem dahilinde bunu tercih etmiştim birkaç ay önce. Bugün @TÇB hocamın şu konuda yaptığı mesajı gördüm ve aklıma bir soru takıldı. Bu iki klavyede benim fark ettiğim üzere sadece 3 değişiklik var. İkisinin de resmini atıp göstereceğim.

Not: Brahma benim elinde olan bir klavye değil. İnternette Türkçe Q versiyonu hakkında bir fotoğraf ve inceleme bulamadım. Bu yüzden yanlış olduğum yerler olabilir çünkü internetteki fotoğraflara göre yorum yapacağım.

1. Fotoğrafta da belirttiğim üzere Brahma'da yanda 5 tane makro tuşu var. K3 Pro'da yok.

redragon. yan tuşjpg.jpg

Pusat K3.106_medium.png

2.K3 Pro'da yanlarda ekstra aydınlatma var. Brahma'da yok.

yan aydınlatma.jpg
redragonyan.jpg

3.Enter tuşu ve keycapler.

k3enter.png

K3 Pro'da çizdiğim üzere Enter tuşu büyük. Keycaplerin üzerindeki fontu da beğendim ben. Şimdi Brahma'ya bakalım.

brahmaenter.jpg

Brahma'da Enter tuşu küçük galiba. Keycaplerin fontu da bana çok güzel gelmedi.

Onun dışında her şey aynı gibi. Eğer değilse ve siz bu klavyeyi kullanıyorsanız lütfen fotoğraflarını atın. Dediğim gibi internette bu klavyenin Türkçe Q versiyonu hakkında bir fotoğraf bulamadım. O yüzden yanlış olabilirim. Eğer sizde bu klavye varsa lütfen fotoğraflarını atın. Son olarak sorum:
Bu iki klavye aynı mı?

Son düzenleme:
Aynı klavye olacağını sanmıyorum çünkü Redragon fason mal üreten bir marka değil, zira Monster da öyle.

Zaten fason ürünler logo dışında tıpatıp aynı olur. İki klavye arasında bariz farklar var.

İki ürün de alınabilir gibi, ben Redragon tercih ederdim.

Görünene göre Redragon "Eastern Times Technology Co. Ltd" adlı bir şirkete bu ürünü ürettiriyor. Kendi üretim yerleri.
Kendi fabrikaları bu. Monster K3'ün aynı fabrikadan çıkma ihtimali aşırı düşük.

Geri
Yukarı