Pusat Wireless gamepad analog hatası

TheDoctor11

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2-3 aydır Monster Pusat Pro Gaming Wireless gamepad kullanıyorum. Sol analoğu yukarı veya aşağı çektiğimde oyun içinde sağ analog kendi kendine sağa veya sola doğru hareketlenmeye başladı. Her oyunda oluyor bu problem. Oyunları oynayamaz oldum bu durumdan dolayı. Yardım edebilecek var mı?

Yüksek bir ihtimalle donanımsal bir sorun olabilir. Cihazı Bluetooth ile kullanıyorsanız BT ile kullanımda aynı sıkıntıları yaşayan çok kişi görmüştüm bu forumda. Ürünü kablosu ile kullanıp aynı sorunlar var mı diye tekrar deneyin. Gamepad'in firmware güncellemesi var mı diye baktım ama cihaz hakkında yazılımsal olarak herhangi bir güncelleme olduğunu bulamadım.

Yüksek bir ihtimalle donanımsal bir sorun olabilir. Cihazı Bluetooth ile kullanıyorsanız BT ile kullanımda aynı sıkıntıları yaşayan çok kişi görmüştüm bu forumda. Ürünü kablosu ile kullanıp aynı sorunlar var mı diye tekrar deneyin. Gamepad'in Firmware güncellemesi var mı diye baktım ama cihaz hakkında yazılımsal olarak herhangi bir güncelleme olduğunu bulamadım.

Cevabınız için teşekkürler. Kablosu sadece şarj etmeye yarıyor. Verdikleri USB ile çalışıyor gamepad. O yüzden deneyemiyorum kablosuyla. Muhtemelen dediğiniz gibi donanımsal bir sorun. Monster'a da mail attım teknik servise yollayıp bakalım dediler. Teknik servisine yollayacağım hafta içerisinde.
Bir de bu problem ara ara oluşuyor çoğu zaman normal çalışıyor. 10-15 dakikada bir sol analoğa dokununca kendi kendine sağ da çalışıyor. Umarım gamepad teknik servisteyken bu sorunu fark edebilirler.

Şikayet var sitesinde çoğu kişi sizinle aynı sorunu yaşıyor. Hepsi aynı problemden muzdarip. Garantiye gönderince değişim yapabilirler ancak ilerde aynı sorunu yaşamanız muhtemel.

Yeni konular

Geri
Yukarı