Pusher.gen ve load5.biz nedir?

Limosed

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kaspersky br anda bu ikisi için uyarı verdi. Engellendi diyor ama yine de bir tam tarama başlattım. Bir sorun oluşturabilir mi bunlar?

1630349633742.png

Düzenleme, dosya antivirüsünü kontrol ettiğimde böyle bir şey karşıma çıktı. Nedir bu? Sorunlu bir şey midir? Sanırım HP ile alakalı.

1630349995427.png

Ama emin olamadım.
@Murat5038 , Hocam yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Evet güvenli mod'a alıp tarama yapın, PC'yi normal olarak başlatın ardından tekrar taratın. Eğer yine aynı dosyalardan dolayı uyarı verirse bu sefer dosyaları Virus Total sitesine yükleyin ordan da kontrol edin. Eğer 2'den fazla AV virüs sonucuna ulaşırsa dosyayı silmeyi ya da öncelikle karantina ya da silmeyi düşünebilirsiniz.
Karantinaya alma sebebi 2 tane AV'ın virüs demesine tamamen güvenmemek gerektiğinden dolayı.
Teşekkürler ama bayağıdır güvenli moda almamıştım ve hangi tuş ile sorun gidermeye girildiğini unuttum. Söyleyebilir misiniz acaba?

Sol Shift tuşuna basarak bilgisayarı yeniden başlat derseniz o menüye ulaşırsınız
Normal modda tarama yapmıştım, tehdit bulunmadı. Güvenli moda alıp tekrar tam tarama yaptım, yine tehdit bulunmadı. Şimdi dediğiniz gibi tekrar normal modda tam tarama yapacağım. Bunda da bir sorun çıkmazsa bilgisayarın temiz olduğu anlamına geliyor, değil mi?

Kaspersky'a göre evet, bana sorarsanız ben de evet derim. Kaspersky'a güvenirim.
Bilgisayarı aldığımda Kaspersky'ın lisansını da satın almıştım. O gün bu gündür 1 tane virüş girmedi bilgisayara. Gireni de hemen engelledi. Ben de çok memnunum kullanmaktan.
@solvadors Tam tarama tamamlandı. Tehdit bulmadı Allah'a şükür. Yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı