Putin kısmi seferberlik ilan etti!

Ab her geçen gün yanlış strateji yaparak geriye gittikçe gözler ABD'nin jeopolitik açıdan Avrupa-Asya sınırında güçlü olmasını arayacaktır. ABD sadece Ukrayna devlet başkanını kullanarak bunu yaptı. Sıfır maliyet neredeyse :D Dolar'ın Euro'yu geçmesi bence tesadüf değil. Ab'nin gücü azaldıkça oradaki boşluğu ABD dolduracaktır diye düşünüyorum. Ki askeri olmasa bile adıyla bile şu an için kendine alan açıyor gibi hissediyorum. Tabii bunlar şahsi ön görüm.

Brexit olayından beridir ab geriye gitmeye başlamadı mı? Bana mı öyle geliyor? Ab'nin ne kadar daha gücünü koruyacağını bilemiyorum. Bana artık güvenilir gelmiyor.

Hocam size bunun dışında bir şey sormak istiyorum. Göyce-zengezur Türk cumhuriyeti kuruldu. Sizce dünya bu devleti tanır mı? Yoksa bu devletin akıbeti de DeFacto olan KKTC ve dağlık Karabağ cumhuriyeti gibi mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
loading,-75-198026.jpg

Hocam size bunun dışında bir şey sormak istiyorum. Göyce-zengezur Türk cumhuriyeti kuruldu. Sizce dünya bu devleti tanır mı? Yoksa bu devletin akıbeti de DeFacto olan KKTC ve dağlık Karabağ cumhuriyeti gibi mi olur?

Zengezur'un sadece bir koridor olduğunu ve bir benzetme yapılır ise Kurtuluş Mücadelesi sonrasındaki Hatay'a benzetiyorum akıbetini. Dünya devletlerinin tanımasından ziyade, Ermenistan-Azerbaycan savaşındaki bir tampon olacağını sanıyorum. Eğer dünya devletlerinden ziyade Rusya ve İran'ın ne yapacağını takipteyim.
Sizin fikirlerinize açığım, kafamda çok fazla soru işareti var bu hususta.

Geri
Yukarı