PuTTY ve PowerShell ile karşı bağlantı hatası

Mr44

Hectopat
Merhaba.

Bir hack eğitimi sitesinde karşı tarafın IP'si verilmekle beraber Openvpn'le kendilerinin VPN sunucusu üzerinden bu IP ya bağlanmaya çalışıyorum.

Her şeyi doğru yapmama rağmen PuTTY'de ve PowerShell'de "connection timed out " yazılı hata alıyorum.

Sebebini bilen yoksa bile bunu çözmeye yarayacak bir kaynak tavsiye etmenizi rica ediyorum.

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
TryHackMe veya HackTheBox mı bahsettiğin platform?

PuTTy ile işin ne anlamadım, SSH ile bağlanman mı gerekiyor karşıya? Çözdüğün makine öyle bir makine mi?

Tek yapman gereken OpenVPN ile sana verilen config dosyasını çalıştırıp karşı tarafın network'üne bağlantı sağlayacaksın. Böylece internaldaki hedef sunucu senin için ulaşılabilir olacak.

TryHackMe veya HackTheBox mı bahsettiğin platform?

PuTTy ile işin ne anlamadım, SSH ile bağlanman mı gerekiyor karşıya? Çözdüğün makine öyle bir makine mi?

Tek yapman gereken OpenVPN ile sana verilen config dosyasını çalıştırıp karşı tarafın network'üne bağlantı sağlayacaksın. Böylece internaldaki hedef sunucu senin için ulaşılabilir olacak.
Tryhackme den yapıyorum ve dediğiniz dosyayı da indirdim openvpnle bağlandım . Ama buna rağmen olmadı sorunda burda .

Hangi makineyi çözmeye çalışıyorsun?
resim_2021-08-16_173111.png

@Mr44
Bu makinede SSH ile bağlanman gerekiyor evet.

SSH bağlantısını hangi kullanıcı adıyla yapıyorsun? Umarım görselde anlatıldığı gibi tryhackme@ipadresi şeklinde yapmıyorsundur. TryHackMe yazan kısma kullanıcı adı gelecek sana verilen. Ek olarak VPN bağlantısını düzgün yaptığından emin misin? Bağlandıktan sonra THM hesabında bağlı gözüküyor musun?

@Mr44

SSH bağlantısını hangi kullanıcı adıyla yapıyorsun? Umarım görselde anlatıldığı gibi tryhackme@ipadresi şeklinde yapmıyorsundur. TryHackMe yazan kısma kullanıcı adı gelecek sana verilen. Ek olarak VPN bağlantısını düzgün yaptığından emin misin? Bağlandıktan sonra THM hesabında bağlı gözüküyor musun?
Hocam sıkıntı orda olabılır . tryhackme@ıp adresi yazıyorum. Ama "connection timed out" bu hata gelıyor. Dediğinize baktım fakat bağlı oldugumu sitede yazmıyor. Ama vpn de bağlanabiliyorum .
Yani bir türlü anlayamadım.
@Mr44

Hocam fotoğraflı atayım size.
Tryhackme'nin saldırı kutusundan da karşı makineye erişemiyorum.
23132.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
@Mr44
THM ağına bağlı gözüküyorsun. Sadece hedef makineye bağlanma şeklin yanlış olmalı. Az önce bağlandım aynı makineye, herhangi bir problem yok.

Makineyi start ettikten sonra, sana bir kullanıcı adı ve parola veriliyor. Linux Fundamentals 2 makinesinde yazdığın gibi tryhackme imiş.

Ha bu arada, bazen sunucular patlayabiliyor orada. O yüzden de bağlanamamış olabilirsin.

şifreside tryhackme bana mı denk geldi ya . Kaçdır eğitimim yarım kalıyor deliricem artık.
@Mr44
THM ağına bağlı gözüküyorsun. Sadece hedef makineye bağlanma şeklin yanlış olmalı. Az önce bağlandım aynı makineye, herhangi bir problem yok.

Makineyi start ettikten sonra, sana bir kullanıcı adı ve parola veriliyor. Linux Fundamentals 2 makinesinde yazdığın gibi tryhackme imiş.

Ha bu arada, bazen sunucular patlayabiliyor orada. O yüzden de bağlanamamış olabilirsin.
@Mr44

şifreside tryhackme bana mı denk geldi ya . Kaçdır eğitimim yarım kalıyor deliricem artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı