Çözüldü PWM desteği için çoklayıcı önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onrcmr

Hectopat
Arkadaşlar selam,
Anakartımızın fan bağlantıları için aşağıdaki ürünlerden hangisini tercih etmeliyiz?
Anakart da 1 adet 4 pin SYS fan portu bulunmakta CPU fan bağlantı portunu kullanmak istemiyoruz.
1. ürün
2 ürün

Çözüm
SilverStone fan çoklayıcı Hub ile işi hallettik kolay ve pratik oldu, bu arada SilverStone Hub tek SYS fan yuvasına bağlı olsabile BIOS ayarlarinda PWM sekmesi altında bütün fanlar tek tek listelendi devir ayari yaparak daha sessiz çalışmalarını sağladık, yardımcı olan herkese teşekkürler.
Tek fan slotuna en fazla 3 tane takmanızı öneririm. Şöyle bir ürün alabilirsiniz. Normalde fiyatı 50 TL civarıydı artmış biraz.

Teşekkürler bende Hub almaya karar verdim anakartta 1 adet SYS fan bağlantısı olduğu için aşırı yuklenmenin önüne bu şekilde geçebiliriz diye düşündüm tek sıkıntı fanlar son devir donmesin 1800 RPM gibi yüksek değerlerde fanlar inşallah SilverStone Hub işe yarar.

SilverStone fan çoklayıcı Hub ile işi hallettik kolay ve pratik oldu, bu arada SilverStone Hub tek SYS fan yuvasına bağlı olsabile BIOS ayarlarinda PWM sekmesi altında bütün fanlar tek tek listelendi devir ayari yaparak daha sessiz çalışmalarını sağladık, yardımcı olan herkese teşekkürler.

Çözüm
Arkadaşlar selam,
Anakartımızın fan bağlantıları için aşağıdaki ürünlerden hangisini tercih etmeliyiz?
Anakart da 1 adet 4 pin SYS fan portu bulunmakta CPU fan bağlantı portunu kullanmak istemiyoruz.
1. ürün
2 ürün
hocam fanların hepsi ayrı ayrı listelendi demiştiniz. ben de silverstone hub aldım ancak benimkiler ayrı listelenmedi. sizinki nasıl öyle oldu?

Hocam fanların hepsi ayrı ayrı listelendi demiştiniz. Ben de SilverStone Hub aldım ancak benimkiler ayrı listelenmedi. Sizinki nasıl öyle oldu?

MSI anakartta SYS fan yuvasına kontrolcüden gelen kabloyu bağladım kontrolcüden çıkan gücü normal güce bağladım fanlari da kontrolcuye bağladım işlemci falan ayrı kasa fanalrı ayrı gözüktü BIOS'ta, BIOS'ta başka ayarlarda yaptım ama hatırlamıyorum dostum çok geçti üzerinden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı