PWM Fan Önerisi

Enes55_

Hectopat
Eski bir bilgisayar kasam var, içine Ryzen sistem kurdum. Kasanın 1 adet 9CM Molex li bir fanı var, öylesine dönüyor. Kasanın havalandırması iyi değil. Yeni kasa alacak kadar bütçem de yok. Ben de 2 adet 12CM 4 pinli PWM fan almaya karar verdim. ASUS Prime B450M-K anakartım ve ASUS RX570 ROG STRIX ekran kartım var, ikisinde de 1 adet PWM fan çıkışı var. Bunlara bağlı olarak birkaç sorum olacak.
  1. Fiyat performans ürünü olarak, 4 pinli PWM fan önerilerinizi alabilir miyim?
  2. Anakartımın üstünde 1 adet 4 pinli PWM fan çıkışı bulunmakta, çoklayıcı alıp iki fanı da Anakart çıkışından mı kullanmalıyım?
  3. Ekran Kartımın üzerinde de bir adet 4 pinli PWM fan çıkışı bulunuyor. Bir fanı anakarttan kontrol edip diğer fanı da ekrankartım üzerinden mi kontrol etmeliyim?
Teşekkürler.

Akasa Viper serisi kullanıyorum memnunum. Tercih ederken hava akışının yükseliğine göre fiyatının uygunluğu dikkatimi çekmişti. 1 yıldır kullanmaktayım. Öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı