PYBS bursu açık liseye geçince kesilir mi?

Hocam şimdiye kadarkini diyorsan hiç kesilme olmadı. PYBS Bursu kesilme nedenleri şunlar:

Bursu alan öğrencinin sınıf tekrarına kalmış olması.
Burs alan öğrencinin suç işlemesi ve yargılama sonucunda hükümlü bulunması.
Öğrencinin ortaöğretim mezunu olması ve son sınıfta beklemeye kalması.
Bursu alan öğrencinin okuldan atılması.
Burs sahibi öğrencinin özürsüz şekilde okuldan ayrılması ve eğitimini durdurması.
Burs sahibi öğrencinin öğrenimine özel bir okulda devam etmesi.

Bunların dışında kesilme olmaz galiba. Her ay tam zamanında yükleniyordu.
Ekim ayının bursunu aldın mı?

Ekim ayının bursunu aldın mı?
Alamadım ben. 9.sınıf liseyi erken bitirip YKS'ye daha çok çalışmak için 22 Eylül'de kayıt oldum. Bursun kesilmesini düşünmemiştim şok geçirdim resmen çünkü 8.sınıfın başında almaya başlamıştım. Bugün baktım yatmamış. Okul masrafı daha fazla olmasa şu an daha kötü durumdaydım.

Hocam şimdiye kadarkini diyorsan hiç kesilme olmadı. PYBS Bursu kesilme nedenleri şunlar:

Bursu alan öğrencinin sınıf tekrarına kalmış olması.
Burs alan öğrencinin suç işlemesi ve yargılama sonucunda hükümlü bulunması.
Öğrencinin ortaöğretim mezunu olması ve son sınıfta beklemeye kalması.
Bursu alan öğrencinin okuldan atılması.
Burs sahibi öğrencinin özürsüz şekilde okuldan ayrılması ve eğitimini durdurması.
Burs sahibi öğrencinin öğrenimine özel bir okulda devam etmesi.

Bunların dışında kesilme olmaz galiba. Her ay tam zamanında yükleniyordu.
Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri bursluluktan yararlanamazlar. Sınava girme hakları yoktur.

Arkadaşlar bu ay bursum yatmadı. Yani anlayacağınız kesiliyormuş, son bursumu almışım geçen ay.

Hocam bankaya gittim hesaba baktım para gelmişti, kesilmiyormuş.
Sonuçta öğrenci sayılıyorsun, öğrencilik haklarından niye yararlanamayasın ki? Eğer bursunuz kesildiyse burs süreniz dolmuş olabilir.

Geri
Yukarı