PYBS Hakkında Sorular

nikobellic

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar 9.sınıfa gidiyorum ve PYBS sınavına girdim kitapçığımı aldım ve puanımı hesapladım 429 puanım var kazanabilir miyim ? Bir de aranızda daha önce kazananlar varsa kaç puanla kazandınız ? Ve ne kadar maaş veriliyor maaşı hangi ay alıyoruz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Puan yıldan yıla göre değişir. Başarı sırası önemli. (Benim dönemimde öyleydi en azından.) Maaş, her 3 ayda bir alınıyor ve sürekli artış gösteriyor. Ben 300 TL ile başlamıştım. Son yılım burs alacağım ve 530 TL aldım bu seferki 3 aylığımda. Belirli aylar da yok maaş için, dediğim gibi 3 ayda bir.

Arkadaşlar 9.sınıfa gidiyorum ve PYBS sınavına girdim kitapçığımı aldım ve puanımı hesapladım 429 puanım var kazanabilir miyim ? Bir de aranızda daha önce kazananlar varsa kaç puanla kazandınız ? Ve ne kadar maaş veriliyor maaşı hangi ay alıyoruz ?
Kardeşim ben 2-3 sene önce girdim 5. 6. veya 7. sınıftım. 420 puan aldım ve kazanamadım. Öncelik öğretmen veya polis çocukları diyorlar yani devletin memurları öncelikliymiş. Tam bir adaletsizlik.

Öğretmen - Polis çocuğu önceliği yok. Torpil ile yapan var bu işleri, ancak öyle önünüze geçebilirler. İlk girdiğim yıl Polis çocuğu olmama rağmen kazanamamıştım 420 gibi bir puanla.

Ben 5. sınıfta girmiştim 460-470'lerde puan yapıp kazanmıştım. Şuan 9. sınıftayım ve hala burs alıyorum.
3 ayda bir veriliyor ve her seferinde miktarı artıyor. Zaten bursun yattığı zaman okulda sınıfa gelip duyuru yapıyorlar. (Yapmayan okullar olabilir, sen de gidip muhasebeye sorabilirsin. :))

Bu arada 9. sınıfta katılım baya bir düşüyor. Bu yüzden kazanma şansın artabilir diye düşünüyorum.

Ben 5. sınıfta girmiştim 460-470'lerde puan yapıp kazanmıştım. Şuan 9. sınıftayım ve hala burs alıyorum.
3 ayda bir veriliyor ve her seferinde miktarı artıyor. Zaten bursun yattığı zaman okulda sınıfa gelip duyuru yapıyorlar. (Yapmayan okullar olabilir, sen de gidip muhasebeye sorabilirsin. :))

Bu arada 9. sınıfta katılım baya bir düşüyor. Bu yüzden kazanma şansın artabilir diye düşünüyorum.
Puanlar yükselir diye korkuyorum 394 puan geçen sene ben bu sene 429 aldım ama yükselirse sıkıntı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı