Python dilinde olan çıktıyı hangi kodla elde edilir?

Belirtilen ciktiyi verecek kodu Python dilinde yazin. --> Basligin duzeltilmis hali.

( Program "sablonu" degil, ciktisi. Sablon baska bir sey. )
Hocam yine de anlaşılır bir şey yani başlığı düzeltmeyi modlar unutmuş olabilir.

Siz anlamış olabilirsiniz hocam. Biz anlamadık.
Hocam ondan çok attığınız kod garibime gitti yani bunu print ile yapmayı düşünmüştür arkadaş ama sizin de bildiğiniz üzere mantıklı bir yol değil.

Hocam ondan çok attığınız kod garibime gitti yani bunu print ile yapmayı düşünmüştür arkadaş ama sizin de bildiğiniz üzere mantıklı bir yol değil.
Farkındayım hocam arkadaşın print ile yapmayı bildiğini. Amacım özür dilemesini öğretmek ve bundan sonra ki konularında daha fazla detay vermesini sağlamak.

Farkındayım hocam arkadaşın print ile yapmayı bildiğini. Amacım özür dilemesini öğretmek ve bundan sonra ki konularında daha fazla detay vermesini sağlamak.
Üslubu iyi olmamış arkadaşın onu fark ettim hocam, düzelir inşallah.

Bu ne hocam? Print kodunu mu öğretiyorsunuz acaba? Bence kişi gayet iyi açıklamış ama siz algoritmayı kuramamışsınız(basit bir algoritma) ve kişiye laf atmışsınız. Sonradan da oldukça ilkel bir kod atmışsınız.

Her neyse biz yardımımızı edelim hocama.

@şimal06

[CODE lang="python" title="Kod"]for i in range(1, 10):
for a in range(i, 0, -1):
print(a, end="")
print()
[/CODE]

[CODE lang="python" title="Çıktı"]1
21
321
4321
54321
654321
7654321
87654321
987654321[/CODE]

Hocam bu şekilde yapabilirsiniz. range(1, ...): yani oraya ne yazarsanız oraya kadar gider.
Teşekkür ederim anlamak isteyen için gayet açıkmış demek ki ifade etme biçimi

Hava atmıyorum. Aslında size saygı dersi veriyorum. Size bir şeyler katıyorum. Ama maalesef daha -ki ayırmasını dahi bilmeyen bir kişiye yardım edemem. Düşemem. İyi günler dilerim. Bu forumda Python dilini bilen baya büyük bir kitle var. Umarım aralarından birisi yardım eder :)
@şimal06 Hocam bakıyorum da kimse yardım etmemiş :D

Python:
print("1")
print("21")
print("321")

Büyüklük bende kalsın :D.
istedğim şey bu değildi yardım ettiğini sanan ukala
Önemli değil hocam.
konuyu çözüldü olarak işretleyebiliyor muyum birşey yazamasın kimse
Hava atmıyorum. Aslında size saygı dersi veriyorum. Size bir şeyler katıyorum. Ama maalesef daha -ki ayırmasını dahi bilmeyen bir kişiye yardım edemem. Düşemem. İyi günler dilerim. Bu forumda Python dilini bilen baya büyük bir kitle var. Umarım aralarından birisi yardım eder :)
@şimal06 Hocam bakıyorum da kimse yardım etmemiş :D

Python:
print("1")
print("21")
print("321")

Büyüklük bende kalsın :D.
senin gibi ukalanın büyüklüğü eksik olsun
@Iskenderun Ben özür dileyecek bir şey yaptığıma inanmıyorum eğer laf atmak yerine görmezden gelip geçseydiniz paylaştığım konuyu bu kadar uzamayacaktı bay ukala @Ecmel isimli arkadaş anlayabildiğine göre demek ki anlaşılabilecek kadar detay vermişim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı