Çözüldü Python dosyası nasıl Binary dosyasına çevrilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kalim_x

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Normalde yazılım derslerinde Python programlarının, kullanılan sistemde Python yüklü değilse çalışmayacağı anlatılır. Fakat ben bugün pyinstaller.exe dosya_adi.py şeklinde .exe dosyasına çevrildiğini öğrendim. Başka yöntemlerle de Mac, Linux, Android gibi platformlara da bağımsız bir uygulama olarak kurulabildiğini öğrendim. Ve bu sayede Python kurulu olmayan bir sistemde çalıştırabiliyorum yazdığım programı. Şimdi benim sormak istediğim soru şu. Python programlarımızı mademki bu şekilde bağımsız halde sistemde çalıştırabiliyoruz, o zaman ben Python dosyamı. Bin (yani binary) dosya olarak nasıl çıktı alabilirim?

Çözüm
Bağımsız falan çalıştığı yok, python interpreter ve kullanılan moduller paketlenir ve byte olarak depolanır, bunları içeren exe çalıştırıldığında ise doğrudan bellek üzerinde program yürütülür. RunPE mantığına benzer.
Cython kullanarak Python programını C koduna çevirebilirsin, daha sonrasında C kodunu compile edip binary olarak çıktı alabilirsin. Biraz hile yapmış gibi oldum bu cevapla ama çalışması lazım.

Bağımsız falan çalıştığı yok, python interpreter ve kullanılan moduller paketlenir ve byte olarak depolanır, bunları içeren exe çalıştırıldığında ise doğrudan bellek üzerinde program yürütülür. RunPE mantığına benzer.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı