Python için hangi derleyiciyi kullanılmalı?

qualfy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Şu an C programlama dilini kullanıyorum fakat geçen haftalardan birinde derslerimizin birinde Python kullanacağız demişlerdi. Derleyici vb. önermediler sizce ne indirmeliyim?

Merhaba, bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Şu an C programlama dilini kullanıyorum fakat geçen haftalardan birinde derslerimizin birinde Python kullanacağız demişlerdi. Derleyici vb. önermediler sizce ne indirmeliyim?

Online Python editör giriş için yeterli olabilir.

Bilgisayara indirebileceğim giriş seviyesi bir şey yok mudur? İnternetle ilgili bir problem olmuyor amfide fakat yine de kendimi garantiye almak isterim.

Anaconda Python vardı ama internetli olup olmadığını tam hatırlamıyorum. Python öğrenmeye karar verdiğim zamanlarda şu videodan bakıp indirmiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan anlatmak zor. Bu video yardımcı olur sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben şahsen Visual Studio Code tavsiye ediyorum. Sadece Python için değil diğer diller için de editör olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca oldukça kullanışlı uzantılara sahip. İleri düzey python kullanmak isterseniz eğer ona ugyun uzantıları mevcut.

Merhaba,

Python'unun resmi sürümünü kurduğunda bir derleyiciye ihtiyacın olmuyor. :D Eğer programı Python yüklü olmayan bir Findows'ta (Bileke F ile yazılmıştır!) çalıştıracaksan derleyiciye ihtiyacın olacak. :D

Üniversitelerde genelde senden sadece Python kodunu istiyorlar. Hatta ilk derste hangi Python sürümünü kullanacağınızı hocanız söylemesi gerekiyor. Ona göre Python sürümünü kuruyorsun. Örneğin 2022 1. Döneminde Python 3.8 sürümü kullanılacak gibi.

Editör olarak da VS Code (Visual Studio Code) kurup kullanabilirsin. Ben Python ve Pylance eklentilerini kullanıyorum. Kaç saat kod yazmışım ne kadarında aktifmişim diye ölçmek için de Code time yüklü.

İyi kodlamalar.

Geri
Yukarı