Python progamlama diline başlamak için hangi progam kullanılmalı?

Lnosmni

Hectopat
Herkese merhaba Python dilini öğrenmek istiyorum ancak şu an kullandığım derleyici progam çok karmaşık geliyor ve kodlamaları çalıştırmakta zorlanıyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz şu an PyCharm'mı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Jupyter notebook veya jupyter lab iyidir. Anaconda programı üzerinden de erişebilirsin doğrudan web üzerinden de erişebilirsin, anaconda da webe yönlendiriyor.

Program olarak Python'ı kullanırsınız zaten.
IDE veya editör olarak PyCharm bence en iyisidir. Ben tipini seviyorum diye VS Code kullanıyorum. Ona da bakabilirsiniz.
PyCharm'ın neyini beğenmediğinizi anlamadım. Dolusuyla bilgi veriyor kod hakkında. Sırf o bile yeter.

Program olarak Python'ı kullanırsınız zaten.
IDE veya editör olarak PyCharm bence en iyisidir. Ben tipini seviyorum diye VS Code kullanıyorum. Ona da bakabilirsiniz.
PyCharm'ın neyini beğenmediğinizi anlamadım. Dolusuyla bilgi veriyor kod hakkında. Sırf o bile yeter.

Beğenmedim demedim yanlış anlaşılmasın sadece çalıştıramıyorum o kadar ondan başka bir derleyici arıyorum.

Masaüstüne sağ tıklayıp yeni metin belgesi oluştur, belgenin adını değiştirip uzantısını '.py' yap, sonra o dosyaya sağ tıklayıp 'Edit with IDLE' ile çalıştır. Mis gibi tertemiz bi çalışma ortamın oldu. Kodlarını buraya yaz, F5 ile veya üstten Run>Run Module kullanarak çalıştırabilirsin.

Bana kalırsa PyCharm'dan sonra kullanabileceğin en iyi program Visual Studio Code'dur. Ayrıca size Sublime Text'i de öneririm. İkisi de IDE yerine kod editörü sayılıyor ama iş görüyorlar. Yalnız PyCharm'da kodları nasıl çalıştıramadığınızı anlayamadım. Bana kalırsa çok karmaşık veya zor değil. CTRL+Shift+F10 ile kodlarınızı çalıştırabilirsiniz. Eğer bu çok garip geliyorsa farenizi kullanarak fotoğraflardaki düğmelere tıklayabilirsiniz.
pycharm1.png
pycharm2.png

kodların oradan çalıştırılacağını bende biliyorum ancak daha önce kullandığım zaman (üzerinden 1ay kadar geçti) kodu bir türlü çalıştıramıyordum bende ara vermeye karar verdim tekrar deniyeceğim deneyimim sonucuda bir karara varacağım burada bana yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Geri
Yukarı