Python İçin Kaynak Önerileriniz

Daha fazla  
Profil Kapağı
1523313609
Merhaba arkadaşlar.
Yakın zamanda, aldığım tavsiyeler üzerine İstihza isimli yerden bir E-kitap indirdim. Bir süredir onunla çalışıyorum ve aşağı yukarı kitabın onda birine geldim. 900 küsür sayfalık bir kitap ve bana epey şey kazandırıyor gibi hissediyorum. Defter tutarak çalışıyorum ve aklımda taze tutmak için her gün, başlamadan evvel gerek komut satırında gerekse okuyarak tekrarlıyorum.
Bu noktada sizlerden öğrenmek istediğim birkaç şey var:

1)Bahsettiğim kitabı okuyanlar, inceleme fırsatı bulanlar için sizce bu kitap faydalı mıydı? Ben çok şey kazandırdığını hissediyorum ama sizden de yeterliliği konusunda bir şeyler duymak isterim.

2)Asıl hedefim oyun programlama üzerine yoğunlaşmak fakat en temelden almak zorunda hissettiğimden Python ile başlangıç yaptım. Sizce bu kitap bittikten sonra alakalı diğer programlara geçmeli miyim yoksa bu kitap tek başına yeterli olmaz mı? Birçok el kitabı al tavsiyesi geldi ve ilerleyen zamanlarda alabilirim ekstra bir kaynak gerekliyse, gerekli görüyorsanız bana önerebileceğiniz kaynak nedir?

Şimdiden herkese çok teşekkürler...

Okuduğun kitap ve diğer kitaplarla ilgili pek bir bilgim yok ama Mustafa Murat Çoşkun'un hazırlamış olduğu video serisine göz atabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Udemy'de Mustafa Murat Coşkun daha kapsamlı ve detaylı anlatıyor bunu bilgin olsun. İnceleyebilirsin ön izlemede anlattığı şeylere bakabilirsin. Ayrıca neler anlattığını da görebilirsin. Ona göre seçimini yaparsın.

Çok teşekkürler Udemy'e bakacağım mutlaka :)
Udemy'de Mustafa Murat Coşkun daha kapsamlı ve detaylı anlatıyor bunu bilgin olsun. İnceleyebilirsin ön izlemede anlattığı şeylere bakabilirsin. Ayrıca neler anlattığını da görebilirsin. Ona göre seçimini yaparsın.

Okuduğun kitap ve diğer kitaplarla ilgili pek bir bilgim yok ama Mustafa Murat Çoşkun'un hazırlamış olduğu video serisine göz atabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Murat Coşkun'un videoları ile Python programlamaya giriş yaptım. YouTube'daki videoları çok yüzeysel alıyor. Videoların %75'ini anlayarak izledim. Videolar bittikten sonra çok eksik öğrendiğimi farkedip İstihza'nın kitabına çalışmaya başladım. Orada ilk 200 sayfada öğrendiklerimle bile Murat Coşkun'un videolarından daha çok şey yapabildiğimi düşünüyorum.
Tabi ki Murat Coşkun'dan da izlememin faydası olmuştur. Ama şunu da düşünmek lazım kitapdaki bilgiler hakkında az da olsa bilgiye sahip olduğun için kitabı okumak işkence gibi geliyor. Sadece kitaba bakarsan daha verimli olur gibi geliyor. Normalde kitabı şimdiye bitirebilecekken dediğim sebep yüzünden kitap sıkıyor. Hala 350. sayfadayım.ç

Murat Coşkun'un videoları ile Python programlamaya giriş yaptım. YouTube'daki videoları çok yüzeysel alıyor. Videoların %75'ini anlayarak izledim. Videolar bittikten sonra çok eksik öğrendiğimi farkedip İstihza'nın kitabına çalışmaya başladım. Orada ilk 200 sayfada öğrendiklerimle bile Murat Coşkun'un videolarından daha çok şey yapabildiğimi düşünüyorum.
Tabi ki Murat Coşkun'dan da izlememin faydası olmuştur. Ama şunu da düşünmek lazım kitapdaki bilgiler hakkında az da olsa bilgiye sahip olduğun için kitabı okumak işkence gibi geliyor. Sadece kitaba bakarsan daha verimli olur gibi geliyor. Normalde kitabı şimdiye bitirebilecekken dediğim sebep yüzünden kitap sıkıyor. Hala 350. sayfadayım.ç

Çok teşekkür ederim üstat. Kitap gerçekten çok doyurucu geliyor bana da çalışma esnasında fakat bunlar ilk adımlarım olduğundan belki sadece benim gibi bir çömez için faydalıdır diye şüpheye düşmüştüm. Şimdi içim rahat. Kitabın üçte birine geldim. En güzel yanı da sıfır bilgisi olana yönelik yazmaları. Nasıl desem, adamlar kod içinde geçen bir harfi dahi anlatıyorlar yeri geldi mi akılda hiç soru kalmasın diye. Açıkçası Python'u sadece temel atmak için öğreniyordum. Planım C+'ya yönelik fakat direkt oralardan başlamak istemedim. O zaman bitince sorun yaşamam.
Cevabınız için sonsuz teşekkürler. Kolay gelsin. ^^

Çok teşekkür ederim üstat. Kitap gerçekten çok doyurucu geliyor bana da çalışma esnasında fakat bunlar ilk adımlarım olduğundan belki sadece benim gibi bir çömez için faydalıdır diye şüpheye düşmüştüm. Şimdi içim rahat. Kitabın üçte birine geldim. En güzel yanı da sıfır bilgisi olana yönelik yazmaları. Nasıl desem, adamlar kod içinde geçen bir harfi dahi anlatıyorlar yeri geldi mi akılda hiç soru kalmasın diye. Açıkçası Python'u sadece temel atmak için öğreniyordum. Planım C+'ya yönelik fakat direkt oralardan başlamak istemedim. O zaman bitince sorun yaşamam.
Cevabınız için sonsuz teşekkürler. Kolay gelsin. ^^
Ben şu an kitapta 500 sayfa civarındayım. Dediğin gibi kitap hiç bilmeyen birine göre anlatıyor. Konu hakkında bilgisi olan birisi için gereksiz olabilecek bir sürü ayrıntı var. O yüzden pdf'i 3 parta bölüp kırtasiyeden çıkartıp spirallettirdim. 30 tl civarı tuttu. Şu an okurken sadece gerekli kısımların üzerini çiziyorum. Sadece gerekli kısımlar kalıyor.

O 900 sayfalık pdf'ten 150-200 sayfa civarı bir kısım kalır geriye. İleride tekrar dönüp bakmak istersen senin için daha kolay olur. Keşke en baştayken bu şekilde başlasaymıştım. Şu anda kaldığım yerden sonrasını bitirdikten sonra tekrar 400 sayfayı üstünü çizerek okuyacağım. Aklında bulunsun derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı