Çözüldü Python If Else Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Victoria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Örnek linkten sonuçta eğer "featured" varsa onun resmini seçmesini istiyorum ama olmasına rağmen "icon" kısmının resmini seçiyor.

1593955586033.png

Kod:
category = item["shortDescription"]
            if (category == "Kıyafet") or (category == "Wrap"):
                if item["images"]["featured"] is not None:
                    icon = item["images"]["featured"]["url"]
                else:
                    icon = item["images"]["icon"]["url"]
            if category == "Emoji":
                icon = item["images"]["smallIcon"]["url"]
            else:
                icon = item["images"]["icon"]["url"]

O kullanımı bilmiyorum, nasıl yapılıyor. Sorunu anladım da çözümü çıkaramadım. İlk kategoriye bakıyor, kıyafet diye alıyor oradaki kodları. Sonra emoji kısmına geçince iş bozuluyor. Kategori emoji olmadığı için oranın else kısmını alıyor, direk geçmesi gerekirken orayı.
Kodları çalıştırmak için hangi paketleri kurdunuz acaba? Özellikle şu logger olanı. "pip install logger" şeklinde kurdum ama çalıştıramadım bir türlü.

Sorun emoji kısmında. Kıyafet olanın resmini aldıktan sonra emojiye gelip oranın da else kısmını alıyor nedense.
1593957999023.png

"if item["images"]["featured"] is not None:"Kısmını az önce arkadaşın dediği gibi
"if item["images"]["featured"]:"şeklinde deneyebilirsiniz.
Sorunu çözdüm gibi. İlk emoji kontrolü yapınca istediğim sonucu verdi.
1593958444299.png

Çözememişim. Emoji olan bir eşya gelince hata verdi.

Son düzenleme:
Yok içerik türü kıyafet olmalı. "Gül" yazıp deneyebilirsiniz.
Sonuç şu şekilde:
Fortnite Akademi Kozmetik Arama https://www.instagram.com/fortakademi/ [05:31:51] Ayarlar Yüklendi Aranacak Kozmetik : gül [05:31:57] İçerik Yüklendi Pertgül - Çengi ölüsü, çalgıyla kalkar. Değişken: Karanlıkta parlar Gül Dikeni - Gülü seven dikenine katlanır. Koligül - Dikkat, kırılabilir. Kırmızı Güller - Tarzını göster. GG Gülücük - İzini bırak. Gülen Güneş - İzini bırak. Gül - George Rose tarafından çizildi. [05:32:02] PNG Sonuç Oluşturuldu. [05:32:04] Sayfa Gönderisi Oluşturuldu. Process finished with exit code 0

Ben mi yanlış yapıyorum acaba? Bu arada ara.py dosyasını çalıştırıyorum.

Yok, doğru çalışmış. Sorun olan kısım resim. Eşyanın iki farklı resmi olabiliyor. Ben varsa büyük resmi seçmesini istiyorum.
featured.pngicon.png
Sonuç şu şekilde:
Fortnite Akademi Kozmetik Arama https://www.instagram.com/fortakademi/ [05:31:51] Ayarlar Yüklendi Aranacak Kozmetik : gül [05:31:57] İçerik Yüklendi Pertgül - Çengi ölüsü, çalgıyla kalkar. Değişken: Karanlıkta parlar Gül Dikeni - Gülü seven dikenine katlanır. Koligül - Dikkat, kırılabilir. Kırmızı Güller - Tarzını göster. GG Gülücük - İzini bırak. Gülen Güneş - İzini bırak. Gül - George Rose tarafından çizildi. [05:32:02] PNG Sonuç Oluşturuldu. [05:32:04] Sayfa Gönderisi Oluşturuldu. Process finished with exit code 0

Ben mi yanlış yapıyorum acaba? Bu arada ara.py dosyasını çalıştırıyorum.
Bu şekilde yapınca düzeldi.
1593959872634.png

Geri
Yukarı