Python İle Başlayıp Web Programlamaya Geçmek

clydea

Kilopat
Selamlar!

Aslında daha önceden C++, C#, Lua gibi dillere başlayıp öğrenmeyi sürdürmeden bırakmışlığım bulunuyor. Şimdi ise en baştan Python ile temel atıp sonradan Web programlamaya geçmek doğru bir yol olur mu? Teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar!

Aslında daha önceden C++, C#, Lua gibi dillere başlayıp öğrenmeyi sürdürmeden bırakmışlığım bulunuyor. Şimdi ise en baştan Python ile temel atıp sonradan Web programlamaya geçmek doğru bir yol olur mu? Teşekkürler. :)
Merhabalar, çok yol değiştirmişsiniz :D Galiba ilk önce ne yapmak istediğinizi bulmalısınız.

Merhabalar, çok yol değiştirmişsiniz :D Galiba ilk önce ne yapmak istediğinizi bulmalısınız.

Aslında ne yapmak istediğim belli ama zorluğu gözümü korkutuyor. :D Business Programming denen şirket ihtiyaçları doğrultusunda masaüstü uygulamaları geliştirebilecek seviyeye gelmek istiyorum. Ama henüz Python'da kaçış dizeleri konusunda bile gözüm korktu. HTML, CSS ve javascript üçlüsü daha anlaşılır geldiğinden aklıma onlar geldi. Çok kararsızım :c

Aslında ne yapmak istediğim belli ama zorluğu gözümü korkutuyor. :D Business Programming denen şirket ihtiyaçları doğrultusunda masaüstü uygulamaları geliştirebilecek seviyeye gelmek istiyorum. Ama henüz Python'da kaçış dizeleri konusunda bile gözüm korktu. HTML, CSS ve javascript üçlüsü daha anlaşılır geldiğinden aklıma onlar geldi. Çok kararsızım :c
Masaüstü Programlarında Java-Phyton'dan çok C-C++ işlevli diye biliyorum.

Gozun korktuysa yavas yavas, yutabilecegin lokmalar halinde problemi coz.
Masaustu programi yazmak icin python kullanabilirsin elbette ama en optimal dil tercihi python olmaz.
Ayrica artik kimse masaustu programlarla ugrasmiyor, mobil - web programlama; bulut ve IOT ( Internet of Things - Nesnelerin Interneti ) programlama revacta. Python bu alanlarda gayet kuvvetli olsa da, sen henuz yolun cok basindasin ve emeklemeden kosmaya calistigin icin yapamayip birakiyor gibisin.

Yavas yavas, saglam git. Once bir dili sec ( Python, Java, C#, C++ farketmez cok ) ve programlamanin kendisini ogren. Sonra da hangi alanda ne gelistireceksen, onu ogren.

HTML ve CSS ile zaman kaybetme, onlar programlama dili de degiller; ogrenmek zorunda da degilsin su anda.

Bir anda ortadan başlarsan korkarsın tabi. Fakat en baştan başlayıp oraya geldiğinde abartılacak bir şeyin olmadığını görürsün. Bu siteden her gün düzenli çalış. Sana Phyton'u en iyi bu site öğretir.

Ben de tam buradan çalışıyorum. 100. Sayfaya kadar geldim. Kaçış dizeleri hariç şimdiye kadar hemen hemen her şeyi özümsedim. Fakat devam ederken gözüm korktu diyebilirim. :c

Python öğrenilmesi ve kullanılması en kolay dillerden biridir. Web programlamaya Python üzerinden de devam edebilirsiniz. Django veya Flask Framework'leri bir araştırın derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı