Python ile CMD'ye yazılan yazıyı not defterine kaydetme

SukkraW

Decapat
Daha fazla  
Merhaba anlatmak istediğim mantık şu;
CMD açıp "python dosya.py" komutunu yazdığımızda bize.

Yazı?
Sorusunu soracak ve yazdığımız yazıyı deneme.txt belgesine kaydedecek. Belge zaten klasörde olan bir txt belgesi.
Bunu nasıl yaparız?

Bu bana okuldan ödev olarak verildi yarına yetiştirmem gerekiyor son güne bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadığım bir şekilde herkes benzer konuyu açıyor. Hep yazılım ödevi ve son güne bırakılmış. Basit bir arama ile Youtube'da hintli abilerimizin yaptığını bulabilirsiniz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anlamadığım bir şekilde herkes benzer konuyu açıyor. Hep yazılım ödevi ve son güne bırakılmış. Basit bir arama ile Youtube'da hintli abilerimizin yaptığını bulabilirsiniz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
istediğim bu değil. Sorduğu soruya yazdığım cevabı not defterine kaydedicek

Uzun Lafın Kısası. CMD Üzerinde Yazdığı Yazıya değer vermek istiyorum

Son düzenleme:
CMD derken terminalden mi bahsediyorsunuz?

Python:
yazi = input("")
belge = open("metin.txt", "w")
belge.write (yazi)

Böyle bir şey mi?

konu çok önceden açılmış ama benim şuan ihtiyacım var da atıyorum en basitinden ben python a " os.system('cmd /k "ipconfig"') " yazdım atıyorum cmd bana cevap olarak ip imi verecek ben bu ip yi print ile yazdırmak istiyorum bunu nasıl yapıcaz ? @Maxtoric

konu çok önceden açılmış ama benim şuan ihtiyacım var da atıyorum en basitinden ben python a " os.system('cmd /k "ipconfig"') " yazdım atıyorum cmd bana cevap olarak ip imi verecek ben bu ip yi print ile yazdırmak istiyorum bunu nasıl yapıcaz ? @Maxtoric
Zaten print olarak yansıtır konsola. IP'yi değer olarak tanıtmak mı istiyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı