Python ile neler yapılabilir?

botyt

Centipat
Arkadaşlar merhaba önceden yanlış kararlar sonrası C++ ve Java(zor geldi) öğrenmeye çalışmıştım size danışmak istiyorum.

Ben bu sene İngilizce hazırlık okuyacağım lisede yani yıl sonunda ingilizcem iyi olmuş olacak, bende hazırlıkta boş kalmamak için yazılım öğrenmeye çalışacağım. Amacım mobil uygulama geliştirici olmak (hem iOS hem de Android için). Ben yazılımın mantığını kavramak adına Python öğrenmeye başladım. Android için Java kullanmayı düşünüyorum çünkü flutter Java gibi geniş bir kullanım yelpazesine sahip değil ileride amacım değişirse Java'nın geniş kullanım alanı yararıma olur. iOS içinde Java'dan sonra Swift öğreneceğim (Xcode için MacBook'um var).

Size sorularım şunlar:

Mantığını kavramak için öğrendiğim dil olan Python dilini uygulama geliştirken kullanabilir miyim?
Python ile neler yapabilirim detaylı bir şekilde yazar mısınız?(sadece ne yapılabileceğini değil neyi neyle nasıl yapılabileceğini de söylerseniz iyi olur.)

Okuduğunuz için teşekkürler.

Sınıf ortalaması hesaplayabilirsin. Fahrenheit ile Celsius arası ölçüm çevirisi yapabilirsin. Bir de klavyeden girilen bir kelimeyi tersten okutabilirsin.

Her şey senin yapabileceklerin ile sınırlı.

Hocam Python mobil için çok zor adepte edilen bir dil. Hatalar vs çok çıkıyor. İlerledikten sonra "Ulan keşke hiç bulaşmasaydım" diyebilirsiniz hatta diyeceksiniz(kendimden biliyorum). İmkansız mı değil tabii ki ama gerek yok. Size önerim dişinizi sıkıp JS öğrenmeniz. Azmin sonu zaferdir.

Belli ki konu hortlatılmış 😀

Twitch Chat botu yapılabilir. (Night Bot imitasyonu.)
YouTube API ile İnternete bağlı olmak koşulu ve masaüstü bir uygulama şartı olmak üzere, Müzik player yapılabilir.
Yine Twitch API kullanarak bir yayıncı için yayıncı asistanı yapılabilir. (izlenme sayısı, chat entegrasyonu, abone bildirimi)
Hatta yine Twitch API ile bir yayıncının yayın açtığı anda bildirim gönderen bir uygulama yapılabilir.

Bu bahsettiklerim hep Masaüstü grafiksel arayüze sahip olan programlar.

Kanka sana tavsiyem diğer yorumlara kulak verme. Çünkü senin şu anda bir dil değil algoritma öğrenmen lazım. Çünkü diller çok hızlı güncelleniyor, yeni diller çıkıyor bundan dolayı algoritmayı çözmen lazım ilk önce. Python algoritmayı öğrenmende yardımcı olur ama senin planlarına ter biraz. Python veri bilimi yapay zeka gibi yerlerde kullanılıyor. Tavsiyem sen Python'ı güzelce öğren sonra Java'ya geç.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı