Python ile neler yapılabilir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Bir miktar Python biliyorum ancak proje olarak pek bir şey yapmadım.

Site yapmak için açıkçası Django veya Flash çok kullanışlı gelmedi bana. Bunlar harici Python ile neler yapılabilir proje olarak? Popüler olduğunu biliyorum, sizce değer mi buradan ilerlemeye?

Bir miktar Python biliyorum ancak proje olarak pek bir şey yapmadım.

Site yapmak için açıkçası Django veya flash çok kullanışlı gelmedi bana. Bunlar harici Python ile neler yapılabilir proje olarak? Popüler olduğunu biliyorum, sizce değer mi buradan ilerlemeye?

Başlangıç olarak çok iyi bir secenek. Ancak ilerledikce birakmanizi oneririm. Yapacaginiz ise bagli tabii ki. Basit oyunlar yapabilirsin, PyQt5 ile çok kaliteli programlar yazabilirsin. Ancak ilerledikce onermem Python'u. Fakat uygulama yazmak vs işler icin cok iyi bir secenek. Basit isler icin, trojan vs isler icinde guzel bir secenektir. Ancak bana gore C en iyisi.

Hocam Python pek mantıklı gelmiyor bana. JavaScript, C, Java gibi diller daha mantıklı olacaktır. Python ile tkinter kütüphanesini kullanarak basit programlar yapabilirsiniz. Tabii ki sadece bu kütüphane yok. Ama Python ile ilerlemek pek mantıklı değil yani.

Meslek olarak görmek istiyorsan değer, proje olarak başlangıçta hesap makinesi, ATM programı, kullanıcı giriş sistemi yapabilirsin.
O kadar basit şeylerden bahsetmiyorum hocam.

Başlangıç olarak çok iyi bir secenek. Ancak ilerledikce birakmanizi oneririm. Yapacaginiz ise bagli tabii ki. Basit oyunlar yapabilirsin, PyQt5 ile çok kaliteli programlar yazabilirsin. Ancak ilerledikce onermem Python'u. Fakat uygulama yazmak vs işler icin cok iyi bir secenek. Basit isler icin, trojan vs isler icinde guzel bir secenektir. Ancak bana gore C en iyisi.
JavaScript, C# ve Java'yı orta üstü düzeyde biliyorum. Bu kadar popüler olduğuna göre bir işlevi de vardır ayrıca diye düşündüm ama herhalde yapay zeka harici çok bir esprisi yokmuş.

Başlangıçta bence temeller için en iyi dil.
Hayır değil. Python'dan C gibi dillere geçerken çok zorlanıyorsunuz. Python söz dizimine alıştığınız için. Ben önermiyorum başlangıç için Python'u. Visual Basic ile başlasa bile daha çok şey öğrenir. Genelde söz dizimi basit olduğu için seviliyor Python.

Hatırladığıma göre abim yılan oyunu yapmıştı. Güzeldi ama duvarlar çok dengesizdi😓, soldaki duvar uygulama penceresinden daha uzak falan😅

O kadar basit şeylerden bahsetmiyorum hocam.

JavaScript, C# ve Java'yı orta üstü düzeyde biliyorum. Bu kadar popüler olduğuna göre bir işlevi de vardır ayrıca diye düşündüm ama herhalde yapay zeka harici çok bir esprisi yokmuş.

Yapay zeka buyuk bar artidir hocam. Ancak size şöyle diyeyim: Siz Python'u kullanarak bundan 3-4 yil once bir oyun hilesi kodlamaniz cok zordu. Simdi ise topluluk tarafindan olusturulan pymem kutuphanesi ile kolaylikla kodlayabiliyorsunuz. Ancak ne olursa olsun C++'la yazilan hilelere kafa tutamaz. Hile sadece bir ornek. Mesela siz kivy kutuphanesi ile mobil App yapabilirsiniz ancak Java ile yazilanla bayağı fark vardir. Bana gore Python her konuda hep ilkim olmuşdur. Biraz gelişirim diger dilere gecerim.

Geri
Yukarı