Python ile neler yapılabilir?

Elmadersemanla

Femtopat
Arkadaşlar selam. Python yükledim ve derslerine başladım. Bu dil ile neler yapılabilir ve biliyorsanız Python ile yapılmış en iyi oyun hangisidir? Bununla örneğin hastanelerdeki giriş makinelarının kodu yazılır mı? Kısacası Max ne yapılır?

Arkadaşlar selam. Python yükledim ve derslerine başladım. Bu dil ile neler yapılabilir ve biliyorsanız Python ile yapılmış en iyi oyun hangisidir? Bununla örneğin hastanelerdeki giriş makinelarının kodu yazılır mı? Kısacası Max ne yapılır?

Mesela Mobile Legends gibi oyunlar yapılır mı?

Şu anda Python oyun konusunda pek iyi değil ama gelişiyor. Ursina, pygame vb. ile 2D ve 3D oyunlar yapılabiliyorsunuz. Ben bir kere ursinayı denemiştim ve bayılmıştım. Çünkü kolaydı ve hem 2D hem de 3D oyun yapılabiliyordu. Ama tabii ki bir Unity kadar iyi değil. Bu arada Python'da istediğiniz neredeyse çoğu şeyi yapabilirsiniz. Yapay zekadan, oyun yapımına. Web site yapımından(backend), çok yönlü programlara kadar Python'da bunların hepsi yapılabiliyor.

Şu anda Python oyun konusunda pek iyi değil ama gelişiyor. Ursina, pygame vb. ile 2D ve 3D oyunlar yapılabiliyorsunuz. Ben bir kere ursinayı denemiştim ve bayılmıştım. Çünkü kolaydı ve hem 2D hem de 3D oyun yapılabiliyordu. Ama tabii ki bir Unity kadar iyi değil. Bu arada Python'da istediğiniz neredeyse çoğu şeyi yapabilirsiniz. Yapay zekadan, oyun yapımına. Web site yapımından(backend), çok yönlü programlara kadar Python'da bunların hepsi yapılabiliyor.

C# bundan daha iyi diyenler var, ama ne olduysa yükleyip çalıştıramadım. Nasıl yapacağım?
Yükleyemediğim için Python yükledim.

Oyun için Python çok uygun değildir. Unity ile C# daha uygun oyun yapımı için.

C# bundan daha iyi diyenler var, ama ne olduysa yükleyip çalıştıramadım. Nasıl yapacağım?

C# oyun yapımında tek başına değil, Unity ile kullanılır. YouTube'dan nasıl kurulumunun yapılacağına bakabilirsiniz.

Yükleyemiyorum C# yardımcı olur musunuz?

Visual Studio indirebilirsiniz. Onun indirme programında size C# indirelim mi diye soruyor zaten.

Bildiğim kadarıyla bu hata sadece VS Code'daki C# özelliklerinden 1-2 tanesini engelliyor, onun dışında kod yazdığınızda çalıştırabilmeniz lazım.

Son düzenleme:
Aklınıza gelebilecek herşey yapılabilir. Python çok geniş bir kütüphaneye sahip ancak Mobil Legends gibi oyunlar yapmak imkansız gibi bir şey daha basit şekilde kelime oyunu gibi oyunlar yapılabilir. Mobil uygulamala, hacking programları, sitelerden veri alma, yapay zeka ve site yapmak için kullanılabilir yani sizin hayal gücünüz sizin sınırsız gibi bir şey. Python gerçekten harika bir dildir eğer oyun yapmaya merakınız var ise c# yada c++ dillerine göz atabilirsiniz. Unity c# kullanıyor, Unreal Engine ise c++ ancak tavsiyem Python öğrenmeniz Python öğrendikten sonra bir çok dil çok kolay gelecek başarılar dilerim.

Tek kelimeyle:

Herşey.

Antivirüs bile yapabilirsin bu dille. Öyle bir dil yani.

UEFI her şey yapılır deseydin😄

Mesela Mobile Legends gibi oyunlar yapılır mı?

Python ile profesyonel çok uğraş gerektiren oyunlar yapılamaz C# veya Java kullan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı